www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
jún 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Panoráma obce

Miro Straka

1 2 3 60
KLIK fotoalbum

          V nedeľu popoludní v kultúrnom dome znela hudba a  spev žiakov základnej a materskej školy v Milpoši. Konala sa tu súťaž v speve pod názvom Milpošská hviezdička. Aj na tomto 27. ročníku súťažili žiaci v dvoch kategóriách. I. kategóriu tvorili žiaci materskej školy a 1. a 2. ročníka základnej školy. II. kategóriu žiaci 2. a 4. ročníka.  Hudobne spevákov doprevádzal pán riaditeľ Sontag. Porota v zložení Vierka Horňáková, folklóristka a speváčka ľudových piesní, Ján Bak, učiteľ dychových nástrojov na Základnej umeleckej škole  v Prešove a Sabinove, Gabika Mihalíková, učiteľka klavíra na Základnej umeleckej škole v Lipanoch, rozhodla o poradí takto:

         I. kategoria

  1. miesto: Ema Figurová

  2. miesto: Michaela Straková

  3. miesto: Jakub Hrabčák

       II. kategória

  1. miesto: Damián Pillár

  2. miesto: Noemi Džačovská

  3. miesto: Elena Figurová

Cenu sympatií diváka si odniesol škôlkár Matej Straka.

Ďakujem rodičom za pomoc a podporu detí, aj v tomto smere, kolegyniam za pomoc pri príprave a OcÚ v Milpoši za finančnú podporu.

Sontag, riad. ZŠ

KLIK fotoalbum

Je tu pre nás od útleho detstva a stojí pri nás, v každom našom kroku.

Predstavuje symbol opory, pochopenia, obetavosti, je pri nás v zlých i dobrých chvíľach, poľutuje, pohladí, pofúka boliestku a miluje svoje dieťa za každých okolností.

Byť matkou je životným poslaním, je to vzácny dar, ktorý si zaslúži oslavu.

Aj v našej obci sme preto oslávili a vzdali tak úctu a lásku našim mamám, v nedeľu 19.05.2024. Úvod slávnosti DŇA MATIEK bol netradičný, pretože sa po prvýkrát v našej obci slávnosť začala postavením mája. Za mohutného spevu miestnych speváckych skupín deti z obce máj vyzdobili a šikovní chlapi z obce ho pomohli zodvihnúť a postaviť pred obecným úradom. Potom sme sa už stretli v krásne vyzdobenej sále nášho kultúrneho domu o 15-tej hodine. V úvode slávnosti nás privítal pán starosta a po jeho krásnych slovách prišli na rad deti z materskej školy a základnej školy v Milpoši, ktoré si pod vedením ich pani učiteliek a pána riaditeľa pripravili krásny program. V závere osláv nám sa nám predstavili naše folklórne skupiny – DSS Čatinka, ŽSS Milpošanka a MSS Milpošan. Každú mamičku a babičku toto vystúpenie iste potešilo a zakončilo sa sladkým poďakovaním v podobe čokolády.   

Drahé naše mamy –  DEŇ MATIEK je špeciálny čas povedať vám, ako vás máme radi, čo pre nás znamenáte a vyjadriť vám našu vďačnosť za všetko, čo pre nás robíte. Ďakujeme všetkým mamám za lásku a obetavosť a prajeme, aby vaše srdcia boli naplnené dobrom, radosťou a nádejou, aby sviatok matiek vydržal v našich mysliach a srdciach nielen v mesiaci máj, ale aj po celý rok.

Júlia S.

KLIK fotoalbum

Dňa 6.5.2024 sme sa počas edukačnej aktivity vybrali k dobrovoľným hasičom v našej obci. Deti sa od skorého rána na hasičov veľmi tešili. Keď sme dorazili na miesto, už nás tam čakala pani predsedníčka DHZ Dominika Hrabčáková a pani Mária Pillárová. Obe nás privítali s veľkým úsmevom a srdečnosťou.

Na začiatku nás pani Hrabčáková oboznámila s históriou DHZ v našej obci. Neskôr nám ukázala rôzne cenné trofeje zo súťaží, ktorých sa zúčastnili. Každé z detí dostalo hasičskú prilbu, ako ozajstný hasič.  Deti mali možnosť oboznámiť sa s hasičským autom nielen zvonku, ale aj z vnútra, a boli z toho nesmierne nadšené.  Pani hasičky si pre nás pripravili aj aktivity, kde úlohou detí bolo napojiť dve hasičské hadice do seba, a neskôr za pomoci hasičskej hadice a prúdom vody trafiť plechovku na vedre tak, aby spadla. Deťom sa aktivity veľmi páčili.

Na záver si pani predsedníčka Dominika Hrabčáková pre deti pripravila občerstvenie a prekvapenie, každé dieťa si so sebou odnieslo lízanku a omaľovánku.

Pani predsedníčke Dominike Hrabčákovej a pani Marií Pillárovej ďakujeme za výborne zorganizovanie prehliadky a krásne darčeky. Už teraz sa veľmi tešíme na návštevu o rok.

 

učiteľky MŠ

KLIK fotoalbum

3.5.2024 sme navštívili Planetárium v Prešove. Deti sa už od skorého rána nemohli dočkať, kedy príde ujo šofér s autobusom a odvezie nás. Keď konečne prišiel posadali sme do autobusu a vyrazili. Celou cestou sme obdivovali rôzne polia, lúky, videli sme hoci len z diaľky Šarišský hrad. Počasie nám veľmi prialo a bolo krásne horúco.
Keď sme vystúpili pred obrovskou budovou Planetária pobrali sme sa dnu. Na vstupnú chodbu nám doniesli návleky, ktoré bolo potrebné si obuť. Potom nás pracovník Planetária zaviedol do premietacej miestnosti. Tam nás ujo informoval o programe, my sme sa pohodlne usadili do kresiel a pustil nám veľmi zaujímavé a náučne rozprávky o vesmíre. Následne sme sa presunuli na chodbu, kde sme obdivovali krásne výtvarne práce detí, ktoré sa zapojili do súťaže „Vesmír očami deti“ a tiež výstavu, na ktorej boli modeli rakiet, rôznych družíc a model našej slnečnej sústavy. Potom nás zaviedli do samotnej hvezdárne- Planetária. Ukázali nám, kde si môžeme sadnúť, aby sme mali čo najlepší výhľad. Ujo nám o vesmíre povedal pár zaujímavosti a pustil nám rozprávku – Martin a jeho hviezda. Rozprávka bola veľmi zaujímavá. Naučili sme sa veľa o slnečnej sústave, mliečnej ceste, hviezdach, meteoritoch. Dokonca sme sa naučili aj krátku riekanku o hviezde. Keď sa premietanie skončilo a my sme si mysleli, že je to už všetko, ujo pracovník nás zaviedol do maličkej kupoly, v ktorej bol obrovský ďalekohľad, ktorým sme sledovali ako práve svieti slnko. A aby toho nebolo málo pokračovali sme po schodoch ďalej a vyšli sme až na strechu budovy Planetária, kde boli rôzne ďalekohľady, ktorými sa dá pozorovať nočná obloha. Pracovníkom Planetária sme sa poďakovali za ich čas a pobrali sme sa k autobusu, ktorý nás už čakal.
Deťom sa výlet veľmi páčil. Boli nadšení z toho, ako sa dá ďalekohľadom sledovať slnko, ale aj obloha.                 Keď sme sa vrátili do škôlky, poďakovali sme sa ujovi šoférovi, že nás šťastne priviezol a pobrali sme sa na vynikajúci a voňavý obed, ktorý nás už v škôlke čakal.

Učiteľky MŠ

1 2 3 60
Počítadlo návštev
231516
Používateľov dnes : 62
Tento rok : 43478
Celkom užívateľov : 231515
Náhľady dnes : 96
Celkom náhľady : 1286486
Kto je on-Line : 3
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie