www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Panoráma obce

Aktuality MŠ

Aktuality pre materskú školu

1 2 3 6
KLIK fotoalbum

Dovidenia milá škôlka, my už nie sme malí,

preč sú chvíle, keď sme všetci poobede spali.

Nesmiete sa na nás hnevať, nás už čaká škola,

utekajme veď nás leto volá.

Počúvajte slabučký hlas, dnes tu chceme zastaviť čas,

všetci spolu a každý sám, ďakujeme všetkým Vám.

 

28.06.2024 sa v našej materskej škole konala rozlúčka s predškolákmi. Ráno sme začali hrou, keďže hier nie je nikdy dosť a tak sa naši predškoláci poslednýkrát zahrali spolu so svojimi kamarátmi v škôlke. Po vynikajúcej desiate nasledovala rozlúčka. Znova. Po roku. Rok zbehol ako voda, a tak sme sa všetci znova stretli v našej telocvični na rozlúčke, kde sa naši najstarší kamaráti lúčili s materskou školou.

Do prvého ročníka ZŠ odchádzajú tieto deti:

Terézia Figurová

Oliver Pillár

Kevin Červeňák

Dávid Dužda

Počas rozlúčky si budúci prváci prebrali tašku plnú darčekov, ktoré určite využijú v škole. Dostali taktiež aj pamätný list, pripnutú dekoračnú stužku a na hlavu študentskú čiapku.

Na prázdno v posledný deň škôlky neodišiel nikto, a dokonca aj mladšie deti dostali darčeky v podobe cukríkov a balónov. Deti prekvapili aj pani učiteľky, pani kuchárku a pani upratovačku množstvom darčekov, ktoré im odovzdali. Po slávnostnej rozlúčke nasledovala diskotéka a bublinková show. Deti si pochutnali na výborných koláčikoch, ktoré im prichystali pani učiteľky. MŠ zatvorila svoje brány o 16:00 a tak ukončila školský rok 2023/2024.

V mene všetkých zamestnancov MŠ, sa chcem poďakovať za spoluprácu Rade školy, rodičom za ich celoročnú spoluprácu a ústretovosť. Poďakovanie patrí aj kolegom zo ZŠ a zamestnancom OcÚ v Milpoši.

Našim budúcim prvákom želáme veľa úspechov v škole, všetkým deťom krásne letné  prázdniny plné zábavy a oddychu.

Kolektív MŠ

KLIK fotoalbum

V posledný školský týždeň nás navštívili tréneri z KFA (Kids Fun Academy), s ktorými sme si užili športové dopoludnie. Už od rána sa ich deti nemohli dočkať, a tak keď prišli po rýchlej desiate a prezutí sa, sme už boli vonku na ihrisku. Mali pre nás pripravené rôzne súťaže. Deti sa najprv rozcvičili a rozprúdili si krv rôznymi pohybovými hrami. Neskôr sa rozdelili do družstiev, kde súťažili proti sebe v rôznych pohybových hrách, či už na vytrvalosť alebo rýchlosť. Ani počas športového dňa sme nezabúdali na pravidelný pitný režim a po každej hre sme sa poriadne napili vody.  Deti boli z celého športového dňa veľmi nadšené, ale aj poriadne unavené. My ďakujeme trénerom, že navštívili našu škôlku. Taktiež veľká vďaka patrí aj predsedníčke Rady školy pani doktorke Andrey Bučkovej za vybavenie trénerov KFA do našej materskej školy.

Viktória Šašalová

učiteľka MŠ

KLIK fotoalbum

26.6.2024 sa v našej materskej škole konal „Deň na kolesách.“ Deti si už ráno do škôlky doniesli svoje bicykle, kolobežky, odrážadlá a samozrejme aj prilby a chrániče. Zahrali si pexeso s dopravnými značkami, vymaľovali si obrázky s dopravnými prostriedkami.  Po desiate, aby sme mali dostatok síl na bicyklovanie sme sa presunuli na multifunkčne ihrisko. Na začiatku sme si pomenovali každý dopravný prostriedok. Nasledovalo rozjazdenie, kde sa každý predviedol čo so svojim dopravným prostriedkom dokáže a ako ho vie ovládať počas spoločnej jazdy. Keďže bolo vonku horúco, nezabúdali sme ani na pravidelný pitný režim. Nakoniec deti dostali medaily za ich odvahu a šikovnosť.

 

Viktória Šašalová

učiteľka MŠ

KLIK fotoalbum

14.6.2024 sme sa vybrali na exkurziu do neďalekých Lipian. V škôlke sme si dali výbornú desiatu, obliekli si reflexné vesty a vyrazili sme na autobusovú zastávku tu v Milpoši. Počkali sme si na autobus, ktorý smeroval z Milpoša do Lipian. Počasie nám krásne prialo, až nám miestami bolo horúco. Ako prvé sme sa zastavili vo fotoslužbe, aby sme sa s našimi predškolákmi odfotili na tablo. Po tom nasledovala prehliadka mesta. Videli sme polikliniku, kopec obchodov zastavili sme sa pri kostole o ktorého histórii nám porozprávala pani učiteľka Anička.

Bolo nás dosť nato, aby sme urobili veľký kruh okolo najstaršej lipy v meste, ktorá sa nachádza pri kostole a dozvedeli sme sa niečo o svätom Martinovi, ktorému je kostol zasvätený. Zastavili sme sa na výbornú zmrzlinu, ktorú sme si zjedli v neďalekom mestskom parku na lavičkách. Cestou na stanicu sme sa oboznámili s mestským úradom ale aj knižnicou. Na autobusovej stanici sme stretli množstvo autobusov, medzi ktorými bol aj ten náš smerujúci na Milpoš. S úsmevom, nadšením a po výbornej zmrzline sme nasadli do autobusu a plný nových vedomostí sme sa šťastne vrátili do škôlky.

Viktória Šašalová uč. MŠ

KLIK fotoalbum

Dňa 6.06.2024 nastal dlho očakávaný deň. Deň školského výletu. O ôsmej hodine sme sa všetci stretli na zastávke a čakali na pána šoféra autobusu, aby nás odviezol na dohodnuté miesto. Plní elánu, dobrej nálady a s úsmevom na tvári sme vyrazili na cestu do Spišskej Novej Vsi. Cesta nám ubehla ako voda, a ani sme sa nezadali a už sme stáli pred našou prvou zastávkou. ZOO v Spišskej Novej Vsi. Ešte sme len stáli pri pokladni a už sme počuli, ako revú levy, alebo sa šantia opičky. Deti boli veľmi nadšené a nemohli sa dočkať, kedy všetky zvieratká uvidia. Keďže nám počasie prialo a krásne svietilo slnko využili sme to, a pri každom zvieratku sme sa zastavili, čo to si o ňom prečítali a poobzerali sme si ho. Následne sme sa všetci v dohodnutom čase stretli pri autobuse, a vyrazili sme za ďalším dobrodružstvom.

Ďalšia zastávka bola v LaborARTorium v Spišskej Novej Vsi. Všetci sme s údivom čakali, čo to bude, keďže to ešte nikto z nás nevidel. Hneď pri vstupe nás slečna pracovníčka oboznámila s tým, kde sme a čo uvidíme. Ukázala nám aj ich ,,miláčikov,, živého chameleóna Ďoďa a živého hada Miša. Deti si ich s nadšením oboch pohladkali. Následne sme sa pobrali na prehliadku všetkých zvierat, ktoré tam mali. Hneď sme sa zastavili pri obrej lienke, na ktorú sme mali dovolené sadnúť a odfotiť sa. Nasledoval obrí slimák so svojim domčekom na chrbte, do ktorého sme mohli vliezť aj my. Videli sme aj obrovskú včelu, mravca, aj my dospelí sme sa cítili maličkí, keďže tam bolo koleso pre škrečka oveľa väčšie ako sme my. A tak sme sa nachvíľu stali my tými škrečkami. Deti sa zabavili aj v posilňovni, kde mali rôzne laná, lezecké steny, boxovací mech a podobne. Zdravo vyčerpaní, unavení a hladní sme sa pobrali na obed na Spišský salaš, kde sme sa do sýtosti všetci najedli.

Po výbornom obede sme všetci spoločne nasadli do autobusu a vyrazili na cestu domov. Výlet sa nám všetkým veľmi páčil a budeme naňho spomínať ešte veľmi dlho.

 

Učiteľky MŠ

KLIK fotoalbum

22. apríl je deň venovaný Zemi, ktorého história siaha do roku 1969. V modernom poňatí ide o ekologicky motivovaný sviatok, upozorňujúci ľudí na vplyv ničenia životného prostredia, a rozvíjajúcu sa diskusiu o možných riešeniach zabrániť znečisteniu.
Aj my v našej škôlke sme si pripomenuli Deň Zeme presne 22.4.2024. Už od rána sme sa rozprávali o našej Zemi. Pripomenuli sme si, kto každý žije na našej planéte, ale aj to, ako sa my k našej planéte správame, a ako ju znečisťujeme. Keďže nám v ten deň počasie naprialo, tak sme zber odpadkov presunuli na neskorší termín. Rozdali sme deťom gumené rukavice na ruky, a vybrali sme sa zbierať odpadky. Odpadky sme zbierali na školskom dvore, detskom ihrisku, ale aj multifunkčnom ihrisku. Sami sme sa čudovali, koľko odpadkov sme nazbierali, a aký neporiadok po sebe môžu nechať ľudia.
Pevne veríme, že o rok bude tých odpadkov na Deň Zeme menej, a tak si ľudia uvedomia, ako veľmi sa naša príroda znečisťuje.

Viktória Šašalová
uč. MŠ

KLIK fotoalbum

Dňa 6.5.2024 sme sa počas edukačnej aktivity vybrali k dobrovoľným hasičom v našej obci. Deti sa od skorého rána na hasičov veľmi tešili. Keď sme dorazili na miesto, už nás tam čakala pani predsedníčka DHZ Dominika Hrabčáková a pani Mária Pillárová. Obe nás privítali s veľkým úsmevom a srdečnosťou.

Na začiatku nás pani Hrabčáková oboznámila s históriou DHZ v našej obci. Neskôr nám ukázala rôzne cenné trofeje zo súťaží, ktorých sa zúčastnili. Každé z detí dostalo hasičskú prilbu, ako ozajstný hasič.  Deti mali možnosť oboznámiť sa s hasičským autom nielen zvonku, ale aj z vnútra, a boli z toho nesmierne nadšené.  Pani hasičky si pre nás pripravili aj aktivity, kde úlohou detí bolo napojiť dve hasičské hadice do seba, a neskôr za pomoci hasičskej hadice a prúdom vody trafiť plechovku na vedre tak, aby spadla. Deťom sa aktivity veľmi páčili.

Na záver si pani predsedníčka Dominika Hrabčáková pre deti pripravila občerstvenie a prekvapenie, každé dieťa si so sebou odnieslo lízanku a omaľovánku.

Pani predsedníčke Dominike Hrabčákovej a pani Marií Pillárovej ďakujeme za výborne zorganizovanie prehliadky a krásne darčeky. Už teraz sa veľmi tešíme na návštevu o rok.

 

učiteľky MŠ

KLIK fotoalbum

3.5.2024 sme navštívili Planetárium v Prešove. Deti sa už od skorého rána nemohli dočkať, kedy príde ujo šofér s autobusom a odvezie nás. Keď konečne prišiel posadali sme do autobusu a vyrazili. Celou cestou sme obdivovali rôzne polia, lúky, videli sme hoci len z diaľky Šarišský hrad. Počasie nám veľmi prialo a bolo krásne horúco.
Keď sme vystúpili pred obrovskou budovou Planetária pobrali sme sa dnu. Na vstupnú chodbu nám doniesli návleky, ktoré bolo potrebné si obuť. Potom nás pracovník Planetária zaviedol do premietacej miestnosti. Tam nás ujo informoval o programe, my sme sa pohodlne usadili do kresiel a pustil nám veľmi zaujímavé a náučne rozprávky o vesmíre. Následne sme sa presunuli na chodbu, kde sme obdivovali krásne výtvarne práce detí, ktoré sa zapojili do súťaže „Vesmír očami deti“ a tiež výstavu, na ktorej boli modeli rakiet, rôznych družíc a model našej slnečnej sústavy. Potom nás zaviedli do samotnej hvezdárne- Planetária. Ukázali nám, kde si môžeme sadnúť, aby sme mali čo najlepší výhľad. Ujo nám o vesmíre povedal pár zaujímavosti a pustil nám rozprávku – Martin a jeho hviezda. Rozprávka bola veľmi zaujímavá. Naučili sme sa veľa o slnečnej sústave, mliečnej ceste, hviezdach, meteoritoch. Dokonca sme sa naučili aj krátku riekanku o hviezde. Keď sa premietanie skončilo a my sme si mysleli, že je to už všetko, ujo pracovník nás zaviedol do maličkej kupoly, v ktorej bol obrovský ďalekohľad, ktorým sme sledovali ako práve svieti slnko. A aby toho nebolo málo pokračovali sme po schodoch ďalej a vyšli sme až na strechu budovy Planetária, kde boli rôzne ďalekohľady, ktorými sa dá pozorovať nočná obloha. Pracovníkom Planetária sme sa poďakovali za ich čas a pobrali sme sa k autobusu, ktorý nás už čakal.
Deťom sa výlet veľmi páčil. Boli nadšení z toho, ako sa dá ďalekohľadom sledovať slnko, ale aj obloha.                 Keď sme sa vrátili do škôlky, poďakovali sme sa ujovi šoférovi, že nás šťastne priviezol a pobrali sme sa na vynikajúci a voňavý obed, ktorý nás už v škôlke čakal.

Učiteľky MŠ

KLIK fotoalbum

Aj takto na jar nás znova navštívilo Divadielko Portál z Prešova s predstavením Janko Hraško. Všetci sme sa už od rána tešili na predstavenie, ktoré bolo ako vždy perfektné. Deti sa počas predstavenia veľmi zabávali. A samozrejme nechýbala ani spoločná fotka!
Ďakujeme Divadielku, že si pre nás vždy prichystá krásne predstavenie, ktoré je plné úsmevných momentov.

Viktória Šašalová
uč. MŠ

KLIK fotoalbum

Ak chcete, aby boli Vaše deti inteligentné,

 čítajte im rozprávky.

Ak chcete, aby boli Vaše deti viac inteligentné,

čítajte im viac rozprávok.

  • Albert Einstein

 

Počas celého mesiaca marec, sme sa venovali knihám a rôznym rozprávkam. Do škôlky si deti nosili na ukážku svoju obľúbenú knihu, z ktorej im doma rodičia čítajú. Ako už býva zvykom počas celého marca nám chodili pred spaním čítať rozprávky deti zo Základnej školy. Deti sa tešili, že im príde rozprávku prečítať zakaždým niekto iný.

Veríme, že aj my sme prispeli k tomu, aby deti viac čítali rozprávky a zaujímali sa o knihy, v dnešnom elektronickom svete.

 

učiteľky MŠ

1 2 3 6
Počítadlo návštev
239682
Používateľov dnes : 192
Tento rok : 51644
Celkom užívateľov : 239681
Náhľady dnes : 792
Celkom náhľady : 1313297
Kto je on-Line : 2
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie