www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Panoráma obce

Aktuality MŠ

Aktuality pre materskú školu

1 2 3 5
KLIK fotoalbum

Ak chcete, aby boli Vaše deti inteligentné,

 čítajte im rozprávky.

Ak chcete, aby boli Vaše deti viac inteligentné,

čítajte im viac rozprávok.

  • Albert Einstein

 

Počas celého mesiaca marec, sme sa venovali knihám a rôznym rozprávkam. Do škôlky si deti nosili na ukážku svoju obľúbenú knihu, z ktorej im doma rodičia čítajú. Ako už býva zvykom počas celého marca nám chodili pred spaním čítať rozprávky deti zo Základnej školy. Deti sa tešili, že im príde rozprávku prečítať zakaždým niekto iný.

Veríme, že aj my sme prispeli k tomu, aby deti viac čítali rozprávky a zaujímali sa o knihy, v dnešnom elektronickom svete.

 

učiteľky MŠ

KLIK fotoalbum

S príchodom jari sa prebúdza nielen príroda, ale aj včielky a jednou z nich je aj Meduška, ktorá každoročne pozýva detí z hornotoryského regiónu reprezentovať ich materské školy v prednese poézie a prózy.  Našu materskú školu reprezentovala Elka Hrabčáková, ktorá recitovala báseň „Naša mapa“ od autora Františka Rojčeka. Elka s prehľadom a ľahkosťou odrecitovala svoju báseň, za čo si od prítomných vyslúžila potlesk. Okrem našej škôlkarky, recitovali poéziu a prózu aj iné deti z okolitých materských škôl. Za odvahu, statočnosť a snahu si Elka odniesla domov diplom a taštičku so sladkými dobrotami.
Elke ďakujeme, za skvelú prezentáciu našej materskej školy. Zároveň poďakovanie patrí aj jej mame, Márií Hrabčákovej, za ochotu a výbornú spoluprácu pri nacvičovaní básne.

 

Mgr. Anna Šašalová

riaditeľka MŠ

KLIK fotoalbum

Dňa 22.4.2024 sa v našej Materskej škole uskutočnila prehliadka v prednese básničiek a pesničiek „Meduška a Slávik 2024“. Pani učiteľky deti svedomito na vystúpenie pripravili. Deti sa veľmi tešili, že ich prídu rodičia povzbudiť a zatlieskať im. Keďže k nám už zavítala Jar, deti sa naučili básničky o rôznych kvetinkách. Zaspievali a zatancovali na rôzne piesne. Na konci boli odmenení veľkým potleskom od rodičov a každé z detí si zaslúžilo diplom a sladkú odmenu.

 

učiteľky MŠ

KLIK fotoalbum

22. marca sa od roku 1993 po celom svete oslavuje Svetový deň vody. Valné zhromaždenie OSN vyhlásilo tento deň na pripomenutie si dôležitosti vody pre celú našu planétu, ktorá je v mnohých krajinách nedostupná v potrebnej kvalite a poukazuje na starostlivosť a ochranu vodných zdrojov na Zemi.

Aj my sme si v našej škôlke pripomenuli tento deň. Zopakovali sme si, aká dôležitá je voda pre náš život a pre nás samých. Počas celého dňa sme sa snažili dodržiavať pitný režim a piť čo najviac čistej vody. Urobili sme si pojmovú mapu o tom, kde všade na Zemi sa voda nachádza. No povedali sme si aj o tých miestach, kde je vody nedostatok a kde nie všetci ľudia majú vodu tak ako my. Vypracovali sme si pracovný list o tom, kde všade nájdeme kvapku vody. Počas pobytu vonku sme si urobili prechádzku k blízkemu potôčiku a sledovali sme vodu v ňom.

Veríme, že si všetci ľudia uvedomujú, aké dôležité je mať vodu, pretože nie pre každého je to samozrejmosť.

 

učiteľky MŠ

KLIK fotoalbum

Veľká Noc už klope na dvere, a my sme sa v našej Materskej škole rozhodli, že si spríjemníme poobedie prvého jarného dňa kreatívnou dielňou.

20.3.2024 sme pozvali rodičov, nakúpili rôzne dekorácie a zdobenie mohlo začať. Mamky začali výrobou jarného venčeka na dvere, ktorý dozdobili rôznymi kuriatkami, prepeličími vajíčkami a urobili si z neho zároveň aj veľkonočný venček.

Potom si každý doniesol vyfúknuté vajíčka a spoločne sme ich zdobili – fixkami, voskom, ale aj namáčaním vyfúknutého vajíčka do laku na nechty, čím vznikli rôzne ozdobené veľkonočné vajíčka.

Veľká vďaka patrí rodičom, že si našli čas a prišli si spríjemniť poobedie k nám do škôlky.

 

Učiteľky MŠ

KLIK fotoalbum

,,Chystáme sa na karneval, bude zábava,

do tanca už veselá nám hudba vyhráva.

Niekto bude princezničkou,

niekto zasa kráľ.

Celý svet je zrazu krajší,

keď je karneval!´´

          8.02.2024 nastal ten deň, na ktorý sme všetci čakali. Konečne bol karneval! Po prvom termíne, ktorý sme museli z dôvodu chrípkových prázdnin preložiť, sme sa napokon karnevalu dočkali.

Deti si už od rána nosili do školy kostýmy, ktoré svedomito pripravovali so svojimi rodičmi a vykúzlili tak zaujímavé, veselé a veľmi nápadité kostýmy. V škôlke vládla karnevalová nálada počas celého dňa. Už po príchode do materskej školy mohli „nasávať“ karnevalovú atmosféru, keďže priestory boli vyzdobené farebnými reťazami, papierovými klaunami, veselými balónmi a popri tom z prehrávača hrali veselé detské piesne. Vyfarbili sme si maľovanky s usmievavými šašami, prezliekli sa do kostýmov a karneval mohol začať. Na úvod karnevalu sa nám deti predstavili. Zahrali sa na modelky a modelov, ako keby prechádzali po móle a každí predstavil ostatným svoj kostým. A potom nám už nič nebránilo vychutnať si pravú karnevalovú zábava. Deti sa šantili, skákali, tancovali na známe detské piesne. Medzi prestávkami deti dopĺňali energiu pripraveným pohostením. Pani riaditeľka si pre deti pripravila úlohu, v ktorej si malo každé dieťa ozdobiť škrabošku rôznymi trblietkami. Na záver si každá karnevalová maska zaslúžila diplom a malý balíček sladkostí s hračkou.

Veríme, že si všetci tento karneval užili a už teraz sa tešíme, aké zaujímavé masky nás čakajú budúci rok!

Kolektív MŠ

KLIK fotoalbum

Nechajme starosti trápenia hádky,

Poďme sa spoločne prejsť do rozprávky.

Verím že k lepšiemu svet sa zmení,

Buďme trochu deti aj dospelí.

Ak láska topí ľad čo mráz vyčarí,

Vločka roztaje na detskej tvári.

Sniežik nám padá tichúčko na strechu,

Prežime Vianočné sviatky bez hriechu.

 

18.12.2023 učiteľky MŠ pozvali rodičov, aby sa zastavili v predvianočnom zhone a prišli nachvíľu stráviť príjemné popoludnie pri vianočnom punči a zdobení medovníčkov so svojimi deťmi. Prichystali sme si medovníčky, ktoré nám pani učiteľka Anička upiekla, pripravili si polevu na zdobenie a začali sme. Deťom sa zdobenie veľmi páčilo. To, čo si ozdobili, si aj z chuti zjedli. Počas toho, si rodičia mohli obzrieť našu vianočnú burzu, ktorú sme mali pripravenú s rôznymi vlastnoručne vyrábanými vianočnými dekoráciami a koláčikmi. Dobrovoľným príspevkom, tak rodičia podporili aktivity materskej školy. Vyzbieraný príspevok bude využitý napr. na zaplatenie autobusu do Planetária v Prešove. Posedenie sa nieslo v príjemnom vianočnom duchu, počas ktorého nám do pozadia vyhrávali vianočné piesne a koledy.

Ďakujeme rodičom, že si v tomto predvianočnom zhone našli čas, a strávili ho pri takejto milej akcii. Veríme, že o rok sa takto stretneme opäť, ale v hojnejšom počte J

 

Kolektív MŠ

KLIK fotoalbum

Veľa mien je v kalendári, jedno však vie robiť čary.

Všetky deti radosť majú, nadšene ho privítajú.

Prichystajú básničky, do okna zas čižmičky.

Kto poslúchal tento vie, odmena ho neminie.

Čakáme ťa Mikuláš, príď už rýchlo medzi nás. 

Aj k nám do materskej školy prišiel 6.12.2023 Mikuláš. Deti sa už od rána nevedeli dočkať, kedy už Mikuláš príde. Vyčkávali ho na okne každú chvíľu. Od rána sme si púšťali a spievali piesne. Precvičovali sme básničku a pesničku, ktorú sme mali prichystanú pre Mikuláša. Keď k nám Mikuláš prišiel, my sme už sedeli na stoličkách a čakali ho. Vošiel so zvončekom, ktorý sme my už z diaľky počuli. Pekne sme sa mu predstavili, zarecitovali básničku a zaspievali pesničku. Mikuláš nás pochválil, že sme veľmi šikovní. Potom nám rozdal balíčky, ktoré mal pre nás nachystané. A okrem balíčkov mal pre nás aj dve veľké a ťažké vrecia s darčekmi. Mikulášovi sme za návštevu poďakovali a už teraz sa tešíme, že sa s ním stretneme aj o rok.

 

Viktória Šašalová – učiteľka MŠ

 

KLIK fotoalbum

30.11.2023 k nám do škôlky v popoludňajších hodinách zavítala fyzioterapeutka pani Mgr. Zuzana Šitárová. Zúčastnili sa jej aj rodičia detí. Všetci sme si vypočuli krátku prednášku o zdravej výžive, ale aj o chybnom držaní tela hlavne u detí predškolského veku.  Poukázala na rôzne odchýlky pri vývine detí. Rodičia boli zas poučení o správnom cvičení, aby zamedzili, či predišli nesprávnemu fyziologickému vývinu svojich detí. Pani fyzioterapeutka so sebou doniesla aj množstvo nových a zaujímavých pomôcok na cvičenie, z ktorých niektoré darovala našej materskej škole. Deťom sa popoludnie a aj cvičenie veľmi páčilo. Okrem toho nám pani magistra spolu s pani doktorkou priniesli krásne nadekorované ovocné misy, na ktorých sme si vynikajúco pochutnali.

Veľká vďaka patrí pani predsedníčke školskej rady MUDr. Andrea Bučková DrPH, MPH, ktorá prišla s týmto nápadom a podarilo sa jej ho zorganizovať v priestoroch materskej školy.

 

Viktória Šašalová – učiteľka MŠ

KLIK fotoalbum

Rastie, rastie stromček,
na stromčeku kvietoček.
Až kvietoček odkvitne,
jabĺčko z neho vyrastie.
Tak jabĺčko odtrhneme,
mamičke ho odnesieme.

V stredu 15.11.2023 sme mali v našej škôlke Jabĺčkový deň. Už hneď ráno sme si spievali piesne o jabĺčku. Vypracovali sme si pracovné listy, kde sme dokresľovali jabĺčka na strom. Pani učiteľka Anička nám priniesla rôzne druhy jabĺčok, ktoré sme si mohli obzrieť, ovoňať a napokon aj ochutnať. Dozvedeli sme sa, že každé jabĺčko má svoje meno a svoju prirodzenú farbu. Najviac sa nám páčilo jabĺčko, ktoré sa volalo KIKU, po ňom nasledovalo, SMERALDA, EVELINA, ŠAMPION a podobne. Neskôr sme si s deťmi vyskúšali šúpať jabĺčka, ktoré sme si prichystali na jablkové šatôčky. Každé dieťa si zlepilo svoj vlastný koláčik do tvaru trojuholníka. Poobede nás navštívili mamky, ktoré si počas dňa našli čas na to, aby nám upiekli chutné a voňavé koláčiky. A bolo ich neúrekom. Detičky svoje mamky privítali básničkami a pesničkami. Potom nasledovala ta dlho očakávaná chvíľa a to  ochutnávanie všetkých tých jabĺčkových dobrôt. Pripravený bol aj čaj, džús a šťava, samozrejme z jabĺk. Detičky si medzi tým, mali možnosť vyrobiť papierové jabĺčka, ktoré si neskôr museli vyfarbiť  jabĺčka a potom si ich mohli podľa predlohy poskladať. Všetci sme si veľmi pochutnali na vynikajúcich dobrotách.
Ďakujeme všetkým mamkách, ktoré si našli čas a pripravili nám ich. Veríme, že sa každému tento deň páčil. Už teraz sa tešíme na ďalší jabĺčkový deň o rok.

 

Učiteľky MŠ

1 2 3 5
Počítadlo návštev
225012
Používateľov dnes : 121
Tento rok : 36974
Celkom užívateľov : 225011
Náhľady dnes : 440
Celkom náhľady : 1270361
Kto je on-Line : 5
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie