www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Panoráma obce

Daily Archives: 15 júna, 2022

KLIK fotoalbum

          V utorok 14. júna sme sa vybrali na školský výlet. Naplánovali sme si návštevu divadelného predstavenia Janko Hraško v Štátnom divadle v Spišskej Novej Vsi a následne ZOO. Už o 7,00 ráno sme nasadali do autobusu, aby sme prišli včas na predstavenie, ktoré začínalo o 9,00 hodine. Keďže sme prišli trochu skôr, urobili sme si spoločné foto pred divadlom.  Potom  nás pracovníčky divadla usadili. Kým začalo predstavenie, divadlo bolo plné žiakov. Po predstavení, ktoré sa nám veľmi páčilo sme sa presunuli do ZOO. Bolo tam veľmi veľa žiakov aj z iných škôl. Popozerali sme si zvieratá, navštívili  pavilón Aquaterra, kde boli ryby, obojživelníky a plazy. Potom sme sa občerstvili zmrzlinou, skákali v nafukovacej žirafe, kupovali suveníry …….. No, bolo výborne! Unavení, ale spokojní sme sa okolo tretej vrátili šťastlivo domov.

Sontag, riad. ZŠ

KLIK fotoalbum

          V stredu 8. júna 2022 nás poctili svojou prítomnosťou významní hostia:  historik a autor knihy Návraty dávnych Vianoc Pavol Mišenko a pani ilustrátorka Andrea Spišáková. Túto knihu sme si na našich piatkových spoločných čítaniach počas decembra a januára poriadne „prelúskali“. Zaujala nás natoľko, že sme sa rozhodli autora tejto knihy pozvať k nám do základnej školy na besedu. Táto kniha, nie je jeho prvou knihou je autorom ďalších dvoch kníh Objavené v ľubovnianskom archíve a Četnícke pamäti.  Aktívne pracuje na štvrtej knihe.

          Táto beseda, bola prvou besedou v našej škole. Žiaci boli nadšení a naším hosťom dávali vopred nachystané zaujímavé otázky, na ktoré im hostia odpovedali. Pani ilustrátorka nám krok po kroku vyrozprávala, ako vznikali ilustrácie do tejto knihy, kde všade nájdeme jej obrazy, ako sa stať ilustrátorom…. Autor nám priblížil proces písania knihy, ako dlho mu to trvalo, čo rád robil ako dieťa, či rád chodil do školy, ako sa stane z obyčajného dieťaťa historik… Pani ilustrátorka nám názorne ukázala ako jednoducho si pomôcť pri kresbe, maľbe ľudskej postavy, prípadne portrétu. Bolo to úchvatné stretnutie, na ktoré rovnako ako učitelia ani žiaci verím, tak skoro nezabudnú. Na rozlúčku sme naším hosťom darovali knihu o Milpoši a CD Vianočných piesní našich žiakov. 
          Ešte raz veľké ďakujeme za krásne dopoludnie s p. Pavlom Mišenkom a p. Andreou Spišákovou.

Štefančíková uč. ZŠ

Počítadlo návštev
234003
Používateľov dnes : 22
Tento rok : 45965
Celkom užívateľov : 234002
Náhľady dnes : 55
Celkom náhľady : 1293273
Kto je on-Line : 2
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie