www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Panoráma obce

Daily Archives: 28 júna, 2022

KLIK fotoalbum

          Blížiaci koniec školského roka sa nesie v duchu rôznych aktivít a akcií, ktoré s láskou pripravujeme pre naše deti. Jednou takouto akciou bol školský výlet „Lienok“ do archeoparku Hradisko v Lipanoch. Ujo, ktorý nás parkom sprevádzal, nám veľmi pútavo a zaujímavo rozprával o jednotlivých zvieratkách, ktoré tam žijú. Pre deti bolo obrovským prekvapením, že sa mohli  niektorých zvierat dotýkať, hladkať, vstúpiť do ohrady a pozorovať ich z blízka. Zajazdili si na poníkovi, kŕmili zajačiky, mohli sa odfotiť s malinkou srnkou, ktorá bola na svete ešte len niečo vyše týždňa, hľadali skrytého „draka“ a iné. Následne sme sa presunuli do Tróje v Lipanoch, kde sme navštívili detské interiérové ihrisko „Slniečkovo“ a tam sa deti do sýtosti vyšantili. Radosť a iskričky v očiach hovorili za všetko.

          Príjemne unavený sme došli na autobusovú stanicu a plný zážitkov sme sa vrátili domov.

 

Mgr. Anna Šašalová

riaditeľka MŠ

KLIK fotoalbum

          Jednou z množstva aktivít, ktoré sme pre deti nachystali, bola aj návšteva Planetária. Deti sa už od rána nevedeli dočkať, kedy príde ujo s autobusom a zavezie nás do Prešova. Po veľmi príjemnej ceste sme konečne dorazili na miesto, kde sme si ako prvé pozreli expozíciu s rôznymi vesmírnymi výjavmi, modelmi raketoplánov, planét a pod.

          Príbeh chlapčeka Martina a jeho hviezdy sme si už pozreli v samotnom Planetáriu, kde nás ujo pekne usadil do pohodlných kresiel a cesta vesmírom sa mohla začať. Dozvedeli sme sa veľa zaujímavostí o našej slnečnej sústave, hviezdach a súhvezdiach.

          Po skončení putovania po hviezdnej oblohe, sme sa presunuli do prednáškovej miestnosti, kde nám ešte premietli niekoľko krátkych rozprávok na veľkom platne, takže sme sa cítili ako v kine.

          Plný pekných zážitkov sme sa vrátili späť do materskej školy a už teraz sa tešíme na návštevu o rok s novými príbehmi, rozprávkami a zaujímavým rozprávaním.

Mgr. Anna Šašalová

riaditeľka MŠ

KLIK fotoalbum

„Dve kolesá, volant, brzda, zvonček, ktorý trochu vŕzga.

Vysadnem naň každý deň, do parku sa preveziem.

Čo je to?“   /bicykel/

 

           Bicykle, kolobežky, odrážadlá,  neodmysliteľne patria k deťom a k letu.  Preto, dňa  17. júna 2022,  v rámci edukačnej aktivity, sa uskutočnilo v našej materskej škole „Dopravné dopoludnie“.  Deti si v tento deň priniesli do škôlky bicykle, kolobežky i odrážadlá. Najprv sme si pomenovali jednotlivé časti  „našich strojov“. Hľadali sme medzi nimi spoločné črty, ale aj rozdiely. Vysvetlili sme si význam reflexných prvkov, ale aj význam prilby. Rozdelili sme sa na družstvá a vytýčili dráhu, po ktorej sme sa mohli pohybovať. Každý z detí predviedol svoje schopností a zručností, na  svojom dopravnom prostriedku.  Okrem bicyklovania a kolobežkovania, deti plnili aj iné úlohy. Hádali hádanky o dopravných prostriedkoch, zahrali sme si odkrývačku. Potom nás bohužiaľ, dážď prinútil, vrátiť sa do triedy. Tam sme túto milú akciu zakončili vyfarbovaním dopravných značiek. Na záver dostali deti medailu, sladkosť a balón.

                                                     

tr. uč. Karnišová

KLIK fotoalbum

          Dňa 8. 6. 2022 sme sa s deťmi zúčastnili veľmi milej akcie – „Remeselnícky deň“ v areály materskej školy kpt. Nálepku v Lipanoch. Deti sa najskôr pozreli divadelné predstavenie „Ako sa rodí chlebík“ a následne sme sa presunuli ku jednotlivým stánkom, kde šikovné tety a ujovia predvádzali svoje remeslá. Vyskúšali sme si  výrobu sviečok z včelieho plastu, zaujímavou technikou sme si vyzdobili tričká, vypočuli si krásny príbeh o liečivých bylinkách spojený s ochutnávkou bylinkových nápojov, vyrobili sme si drevené prívesky a vyzdobili sme si medovníčky bielkovou polevou. Šikovné ruky kuchárok a zástupcov rodičov z Rady školy pri MŠ kpt. Nálepku pre nás pripravili úžasne pohostenie. Celé toto dopoludnie bolo veľmi zaujímavé a poučné.

          Nedopusťme, aby tradičné remeslá zapadli prachom, sú súčasťou nášho kultúrneho dedičstva, preto vštepujme našim deťom lásku ku tradíciám.

 

Mgr. Anna Šašalová

riaditeľka MŠ

KLIK fotoalbum

          V utorok 21.6. k nám zavítali dvaja členovia zo sabinovskej sokoliarskej skupiny SABINA. Pán Peter Lysina nám postupne predstavil troch dravcov, s ktorými pracujú. Prvý sa nám predstavil krkavec, potom Myšiak mexický a nakoniec Sova snežná. O každom z nich sa deti dozvedeli zaujímavé informácie a predviedli, čo už vedia.

          Nakoniec sme si urobili s dravcami spoločné foto.

Sontag, riad. ZŠ

Počítadlo návštev
226639
Používateľov dnes : 169
Tento rok : 38601
Celkom užívateľov : 226638
Náhľady dnes : 518
Celkom náhľady : 1274906
Kto je on-Line : 3
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie