www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
jún 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  
Panoráma obce

Daily Archives: 30 júna, 2022

KLIK fotoalbum

          Posledný deň pred záverom školského roka sme sa lúčili so štvrtákmi, ktorí pokračujú v piatom ročníku v Lipanoch na ZŠ Komenského 113.   Do 5. ročníka odchádzajú Martin Andraščík, Vanesa Drabiščáková, Dávid Petrík, Diana Pillárová, Terézia Poráčová, Marek Semančík, Nela Semaníková, Jozef Špes, Sára Červeňáková. Krátkymi príhovormi  štvrtáci jednotlivo ďakovali svojim učiteľom. Milo boli prekvapené p. upratovačky a p. kuchárka, na ktoré vo svojich poďakovaniach mysleli. Sme veľmi vďační za takéto slová. Ďakujem patrilo hlavne ich triednej p. uč. Štefančíkovej. Jasne to dali na javo tričkom, ktoré pre svoju p. učiteľku vyrobili. Potom sme si ,,pripili,, jablkovým džúsom a začala zábava. V rámci osvieženia sme išli vonku dokončiť pokus, ku ktorému nás inšpirovalo učivo z prírodovedy. Snažili sme sa napodobniť činnosť sopky. Potom sme sa ďalej zabávali a tancovali.

          Želáme štvrtákom príjemný začiatok v novej škole, veľa nových kamarátov a úspešné štúdium na druhom stupni.

 

Sontag, riad. ZŠ

KLIK fotoalbum

      Vo štvrtok 30.6. sme sa stretli v telocvični na slávnostnom ukončení školského roku 2021/22. V troch triedach bolo 29 žiakov. Novinkou v tomto roku boli obedy. Túto možnosť využilo 12 žiakov. V ďalšom školskom roku má  predbežný záujem o obedy 19 žiakov. 

     Vďaka uvoľňujúcim protipandemickým opatreniam sme tento rok už mohlo zorganizovať karneval, Deň Zeme, program na Deň matiek, besedu so spisovateľom, Deň otcov, školský výlet a 25. milpošskú hviezdičku. Získali sme 2. miesto na okresnom kole Pytagoriády, ocenenia v Matematickom klokanovi …. Informácie sme ponúkli na stránke obce Milpoš.

      Po úvodnom príhovore p. riaditeľa Sontaga, boli niektorí žiaci odmenení za zbery, ktoré pravidelne organizujeme.

Zber papiera

 1. Nina Hrančáková 45 kg
 2. Noemi Džačovská 40 kg

Zber prvosienky

 1. René Džačovský 5,23 kg
 2. Noemi Džačovská 4,27 kg
 3. Martin Andraščík 2,5 kg

SABI – viečka

 1. Tamara Poráčová 1850 ks
 2. Elena Figurová 789 ks
 3. Terézia Poráčová 453 ks

SABI – tetrapáky

 1. Terézia Poráčová 10 kg
 2. Tamara Poráčová 6 kg
 3. Nina Hrabčáková 4 kg

Následne boli žiakom vydané vysvedčenia a  jeden žiak z ročníka odmenený knihou za prospech a výchovno-vzdelávacie výsledky. Ján Špes 1. ročník, Elena Figurová 2. ročník, Lea Petríková 3. ročník a Dávid Petrík 4. ročník.

Do 5. ročníka odchádzajú: Martin Andraščík, Vanesa Drabiščáková, Dávid Petrík, Diana Pillárová, Terézia Poráčová, Marek Semančík, Nela Semaníková, Jozef Špes, Sára Červeňáková.

Potom sa žiakom prihovoril p. starosta a o. Špes.

Želám žiakom príjemné a v zdraví prežité prázdniny. Ďakujem za spoluprácu rodičom našich žiakov, ďakujem p. starostovi a veľmi pekne ďakujem mojim kolegyniam p. uč. Štefančíkovej, p. uč. Tkáčovej a p. asist. Sedlákovej.

 

Sontag, riad. ZŠ

KLIK fotoalbum

          Utorok 28. jún patril Dopravnej výchove, ktorá je dôležitou prierezovou témou a neoddeliteľnou súčasťou vyučovania  na  1. stupni základných škôl. Učitelia našej základnej školy pripravili zábavno–náučné dopoludnie o dopravnej výchove, kde si žiaci overovali vedomosti a schopnosti pri uplatňovaní pravidiel cestnej premávky a bezpečnosti na ceste.

          Na školskom dvore, ktorý sa zmenil na dopravné ihrisko si mohli deti na svojich bicykloch prejsť prekážkovou dráhou a tak si zmerať sily pri zdolávaní prekážok na ceste a uvedomiť si, že obe ruky patria na volant ?. Samozrejme rýchlosť a opatrnosť boli na prvom mieste.

          Neskôr sa žiaci v triedach venovali dopravným aktivitám. Mali pripravené dopravné prezentácie, kvízy, pracovali s literatúrou o dopravných situáciách na ceste, určovali správne názvy dopravných značiek, naučili sa postup ako jednoducho nakresliť bicykel a v neposlednom rade využili i dopravné edukačné softvéry a dopravné CD.

Všetky úlohy žiaci hravo a bezpečne zvládli.

Veríme, že sme dopravnými aktivitami prispeli k zvyšovaniu bezpečného správania sa detí na cestách.

Štefančíková, uč. ZŠ

Počítadlo návštev
226627
Používateľov dnes : 157
Tento rok : 38589
Celkom užívateľov : 226626
Náhľady dnes : 430
Celkom náhľady : 1274818
Kto je on-Line : 1
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie