www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
február 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Panoráma obce

Monthly Archives: február 2023

Vyhodnotenie štandardov kvality dodávky pitnej vody verejným vodovodom a odvádzania odpadovej vody verejnou kanalizáciou za predchádzajúci rok v zmysle povinnosti regulovaného subjektu podľa § 9 ods. 4 Vyhlášky č. 276/2012 Z. z. v znení Vyhlášky č. 235/2016 Z. z. o regulácii v sieťových odvetviach v znení neskorších predpisov.
URSO pitná voda                                URSO odpadová voda

KLIK fotoalbum

          Karneval je veľmi obľúbenou aktivitou našich žiakov. My sme ho zorganizovali v piatok 17.2. v telocvični. Žiaci to zobrali zodpovedne. Masky boli úžasné. Mohli ste tu stretnúť kovboja s koňom, slnečnú sústavu, Elzu, požiarnika, draka, Pipi, futbalistov, semafór, princezné ….. a ďalšie krásne masky. Žiaci si zatancovali aj zasúťažili. Mali možnosť osviežiť sa kofolou. Asi najviac očakávaným bodom karnevalu bola tombola. Každý získal aspoň jednu cenu a niektorí aj viac.
          Na koniec každý dostal keksík a niektorým sa ušiel aj balón. Podľa reakcií detí, karneval si užili a to nás teší. Za krásne masky patrí poďakovanie aj rodičom.

Sontag, riad. Z

KLIK fotoalbum

ŽSS Milpošanka
MSS Milpošan
Záver

          Záver fašiangov na Milpoši už tradične patrí folklórnemu podujatiu Tak sebe tu žijeme. Tak tomu bolo aj v sobotu, 18.2.2023. Kvôli pandémii sa folkloristi na Milpoši nestretli už 2 roky. O to viac si každý vážil možnosť opäť sa stretnúť, zaspievať si, porozprávať sa, ale najmä byť v spoločnosti svojich známych a priateľov.

          Plná sála milovníkov folkóru na úvod privítala DSS Čatinka z Milpoša, ktorá sa predstavila novým pásmom šarišských piesní.

          Po nich už nasledovali folkórne súbory z blízkeho aj širokého okolia. Nenapodobiteľnou krásou svojho vystúpenia sa každý z účinkujúcich snažil vyjadriť radosť a rozmanitosť nášho folklóru.

          Diváci vytvorili vynikajúcu atmosféru. Široké úsmevy, neutíchajúci potlesk, tancovanie pred pódiom, to všetko organizátorov utvrdilo v tom, že aj tento rok sa podarilo pripraviť fašiangové stretnutie, na ktoré budeme všetci ešte dlho spomínať.

          Záver patril domácim, ŽSS Milpošanke a MSS Milpošan, ku ktorým sa pridali aj deti z DSS Čatinka a spoločne ukončili tohtoročné podujatie na Milpoši piesňou „Živite ľudije.“

          Veríme, že sa nám podarilo spríjemniť sobotné popoludnie všetkých, ktorí si našli čas a prišli. A tešíme sa opäť o rok.

 

Marcela Pillárová

 

KLIK fotoalbum

          31. januára vydaním vysvedčení sme ukončili I. polrok školského roku 2022/23. Za tento čas sme stihli aj niekoľko aktivít. V septembri, pri príležitosti Dňa mlieka, sme si porozprávali čo-to o mlieku. Aktivity si pripravila p. uč. Sedláková, ale pre chorobu ich nemohla odprezentovať. Začiatkom októbra sme vystúpili v kultúrnom dome s programom pri príležitosti mesiaca úcty k starším a v polovici októbra sme zorganizovali jesenné cvičenia v prírode, na ktorých si žiaci zasúťažia, zahrajú hry, opekajú slaninku a v neposlednom rade sa tu stmeľuje nové zloženie kolektívu. Koncom mesiaca nás navštívilo prešovské divadielko Portál s príbehom Rozprávkový hrniec. Na Mikuláša, po dvoch rokoch, sme vystúpili s programom pred OcÚ a deti dostali od Mikuláša balíčky. Mikuláš navštívil aj našu školu. Pod stromčekom si žiaci našli ďalšie tituly kníh do žiackej knižnice.
          V polovici decembra sme využili so žiakmi prvý väčší sneh na sánkovačku. Prebehli triedne kolá Pytagoriády – matematickej súťaže. Pred Vianocami, ako novú aktivitu vďaka p. uč. Štefančíkovej, sme začali rozbaľovať adventný kalendár a pár dní pred prázdninami sme spoločne piekli medovníčky. Pre veľkú chorobnosť žiakov sme preložili odovzdávanie osobných darčekov na nový rok. V novom roku sme dokončili rozbaľovanie adventného kalendára. V januári nás reprezentoval, na okresnom kole súťaže v prednese povesti Šaliansky Maťko, Maxim Straka, žiak 2. ročníka. Umiestniť sa mu žiaľ nepodarilo. Informácie o týchto aktivitách sme uverejňovali aj na stránke EDUPAGE, ktorú sme spustili začiatkom tohto školského roku, avšak tu majú prístup iba rodičia.
          V druhom polroku nás čakajú školské kolá Hviezdoslavovho Kubína, okresné kolo Pytagoriády … a ďalšie aktivity, o ktorých Vás budeme informovať.

Sontag, riad. ZŠ

Počítadlo návštev
225446
Používateľov dnes : 109
Tento rok : 37408
Celkom užívateľov : 225445
Náhľady dnes : 273
Celkom náhľady : 1271615
Kto je on-Line : 4
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie