www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
február 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Panoráma obce

Daily Archives: 4 februára, 2023

KLIK fotoalbum

            Súčasťou ZŠ v Milpoši, je tento školský rok, aj Školský klub detí (ŠKD). Jeho úlohou je poskytnúť deťom výchovu a vzdelávanie mimo vyučovania. ŠKD ponúka celú škálu voľno- časových aktivít a záujmových činností, vychádzajúcich z Výchovno- vzdelávacieho programu, ktorý poskytuje jednotlivé ciele, metódy a formy, kompetencie a v neposlednom rade aj Plán práce na školský rok 2022/2023, rozdelený do štyroch ročných období.

            Organizácia v ŠKD prebieha v spolupráci s p. riaditeľom, p. triednou učiteľkou a má určitú postupnosť. Začíname oddychovou (relaxačnou) činnosťou, ktorá slúži na odreagovanie a odstránenie únavy z vyučovania. Medzi tieto činnosti patria napríklad rôzne relaxačné hry, kartové a spoločenské hry, kreslenie, oddych na koberci, počúvanie relaxačnej hudby, čítanie rôznych kníh a používanie pracovných listov z detských časopisov. Používame taktiež aj lego kocky a rôzne iné pomôcky, ktoré poskytuje škola.

            Pokračujeme rekreačnými činnosťami, ktoré sa snažíme realizovať na čerstvom vzduchu. V prípade zlého počasia sa presúvame do telocvične. Tu zaraďujeme rôzne pohybové hry, loptové hry, hry so švihadlami, vychádzky do blízkeho okolia ale aj voľné samostatné hry, podľa výberu detí.

            V záujmových činnostiach sa prelínajú všetky výchovné zložky. Spoločensko- vedná, pracovno- technická, prírodno- environmentálna, esteticko- výchovná a telovýchovná oblasť, do ktorej patrí aj športová a dopravná výchova. Patrí tu široké spektrum rôznych výtvarných činností, kde sa snažíme používať napríklad aj odpadové materiály, hudobná výchova,dramatizácia krátkych rozprávok, rôzne hudobno- pohybové hry, zásady slušného správania a stolovania, pravidlá ŠKD. Zaoberali sme sa aj témou odpad a jeho triedenie, pozorovali sme zmeny v prírode, rozprávali sme sa o správnom zbere húb, vyrábali rôzne práce s jesennou tématikou a je tu ešte mnoho ďalších tém, ktoré sme prešli v súlade s výchovno- vzdelávacím programom.  

            Didaktické hry, ktoré realizujeme, sú spojené s prípravou na vyučovanie a deti si upevňujú nimi svoje vedomosti. Sú to hádanky, rôzne pracovné listy, ktoré sú zamerané na rozvoj matematických predstáv, alebo pracovné listy zo slovenského jazyka a iné didaktické hry.

            Snažíme sa spoločne v našom ŠKD vytvárať príjemnú atmosféru. Je dôležité dbať aj na rozvoj pozitívnych priateľských vzťahov. Deti sa najradšej hrajú samostatne s rôznymi hračkami, ale obľubujú aj pohybové hry. Po úvodných mesiacoch je celková klíma v ŠKD pozitívna.

Deti sú šikovné a zapájajú sa do všetkých činností. V ŠKD prebiehajú vzťahy bez väčších konfliktov. Snažíme sa jeden druhého rešpektovať a byť k sebe všetci ohľaduplní.  

 

Figurová, vychovávateľka v ŠKD

Počítadlo návštev
233999
Používateľov dnes : 18
Tento rok : 45961
Celkom užívateľov : 233998
Náhľady dnes : 44
Celkom náhľady : 1293262
Kto je on-Line : 1
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie