www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
marec 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Panoráma obce

Daily Archives: 3 marca, 2023

KLIK fotoalbum

          Po triednych kolách sa v piatok 3.3.2023 konalo školské kolo Hviezdoslavovho Kubína. V tejto celoštátnej súťaži v prednese poézie a prózy sa prezentujú recitátori už 69 rokov.

          Nášho školského kola sa zúčastnilo 12 žiakov. V porote bola PaedDr. Karnišová z materskej školy, Mgr. Sedláková , uč. ZŠ a Mgr. Šašalová riad. MŠ. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. V I. kategórii boli žiaci 1. a 2. ročníka a v II. kategórii žiaci 3. a 4. ročníka.

Porota rozhodla:

      I.kategória

  1. miesto: Maxim Straka, 2.r.
  2. miesto: Alica Petríková, 1.r.
  3. miesto: Ján Špes, 2.r.

 

       II.kategória

  1. miesto: Tamara Poráčová, 4.r.
  2. miesto: René Džačovský, 3.r.
  3. miesto: Nina Hrabčáková, 4.r.

          Ďakujeme všetkým recitátorom, porote a blahoželáme umiestneným.

Sontag, riad. ZŠ

KLIK fotoalbum

         Každý deň v našej materskej škole svedomito a zodpovedne pristupujeme k plneniu cieľov, ktoré sme si stanovili v školskom vzdelávacom programe „Veselé lienky. “ Podporujeme vzťah detí k poznávaniu a učeniu prostredníctvom hry, priamej skúsenosti, aktívneho bádania a zapájania do rôznych aktivít. Už v septembri po veľmi dobrej adaptácií, sme sa naplno vrhli do napĺňania vytýčených plánov. V jeseni sme s deťmi stihli cvičenie v prírode a niekoľko vychádzok k najbližším lesom. Navštívilo nás Prešovské divadlo s krásnym divadelným predstavením o popletených rozprávkach. Nacvičili sme s deťmi program, s ktorým sme vystúpili v kultúrnom dome pri príležitosti mesiaca úcty k starším. Za podpory rodičov, ktorí nám priniesli rôzne druhy ovocia a zeleniny, sme si mohli v priestoroch školy urobiť výstavku úrody – ovocia a zeleniny. Začiatkom novembra sme si pochutnávali na jablkových dobrotách od výmyslu sveta a naša vďaka opäť patrí rodičom detí. Niektoré naplánované aktivity sa nám nepodarilo zrealizovať, keďže nevieme ovládať prírodu a tiež zvýšenú chorobnosť detí.

          S príchodom zimy sa naše aktivity zameriavali na blížiace sa sviatky. Opäť sme s deťmi nacvičili krátke pásmo kolied a piesní, s ktorým sme vystúpili pri obecnom úrade a čakali sme spolu s ostatnými na rozsvietenie vianočného stromčeka a balíčky, ktoré nám priniesol Mikuláš. Ten neobišiel ani našu materskú školu a ako tradične, aj tento rok nám okrem sladkostí priniesol aj nové hračky. Pred sviatkami priestory našej školy zaplnila vôňa typických vianočných medovníkov, ktoré takto pravidelne pečieme spolu s deťmi. Keď sme sa konečne dočkali snehu, naplno sme si ho užili. Sánkovaním, bobovaním, kĺzakovaním a stavaním snehuliakov. Obdobie fašiangov sa aj v našej škole nesie v duchu zábavy, smiechu ale hlavne karneval, ktorým sme ukončili prvý polrok školského roku.

 

Šašalová, riaditeľka MŠ

KLIK fotoalbum

V pravom čase na Hromnice, krásne masky parádnice,
obliekli si naše deti, veď karneval dnes k nám letí.
Tešili sa, radovali, keď sa do nich obliekali.
Na pochod hneď nastúpili, aby sa nám predstavili.
Nádherné sú, veď to zriete, rôzne masky v dnešnom svete.
Šantili a radosť mali, pohybov za vrece dali.
Za odmenu diplom vzácny, nech v spomienkach bál je krásny.

          V piatok, 3. februára 2023 sa v našej materskej škole konal dlho očakávaný KARNEVAL. Naše deti sa naň svedomito pripravili a v spolupráci so svojimi rodičmi, vykúzlili zaujímavé, veselé, originálne a nápadité karnevalové masky. Na úvod sa nám deti predstavili. Nasledovala spoločná pamätná fotografia a začala sa pravá karnevalová zábava. Tancovali sme na známe detské piesne od slovenských interpretov a zahrali sme si hudobno-pohybové hry. Pani riaditeľka pripravila pre deti súťaže, ktoré deti hravo zvládli s nadšením. Medzi prestávkami sme silu a energiu doplňovali pripraveným pohostením a ovocnými džúsmi. Na záver si každá karnevalová maska vyslúžila ďakovný diplom a balíček sladkostí s kľúčenkou.
          Chceme sa poďakovať pani učiteľkám zo ZŠ v Milpoši, za krásnu karnevalovú výzdobu v telocvični.

tr. uč. Karnišová

Počítadlo návštev
226625
Používateľov dnes : 155
Tento rok : 38587
Celkom užívateľov : 226624
Náhľady dnes : 415
Celkom náhľady : 1274803
Kto je on-Line : 2
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie