www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
máj 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Panoráma obce

Monthly Archives: máj 2023

KLIK fotoalbum

          V piatok 26.6. sme s materskou školou zorganizovali cvičenia v prírode. Na futbalovom ihrisku boli pre všetkých prichystané súťaže, v ktorých si žiaci mohli vzájomne zmerať sily. Po súťažiach bola možnosť opiecť si slaninku či špekáčik. Mnohí túto možnosť využili.  A tak dobre najedení a správne unavení sme sa okolo obeda vracali domov.

Sontag, riad. ZŠ

KLIK fotoalbum

          Matematický klokan je najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli.

          K týmto miliónom žiakov sme sa pripojili aj tento rok v počte 21. Súťažili sme 27. marca, v minulom týždni nám prišli výsledky a dnes sme ich vyhodnotili. Z našich súťažiacich dvaja splnili podmienky k získaniu diplomu – úspešný riešiteľ a ostatných potešil účastnícky diplom.

          Je to len jedna z aktivít, kde sa snažíme zapájať našich žiakov, aby získali nové skúsenosti, zručnosti a reprezentovali  svoju školu a obec.

 

Sontag, riad. ZŠ

KLIK fotoalbum

          V piatok 12. mája sme sa zúčastnili okresného kola celoslovenskej speváckej súťaže Slávik Slovenska 2023, ktoré v tomto roku organizovala ZUŠ v Sabinove. Speváci súťažili v troch kategóriách. Naša škola mala zastúpenie v I. kategórii (1. – 3. ročníky), kde zabojoval Damián Pillár, žiak 3. ročníka. Podmienkou bolo zaspievať dve piesne, z toho jednu bez hudobného doprovodu. Konkurencia aj tréma bola silná. Ani po veľmi peknom výkone sa mu nepodarilo umiestniť. 

          Damiánovi ďakujeme za reprezentovanie školy a verím, že aj to ho bude motivovať v rozvíjaní svojho talentu.

Sontag, riad. ZŠ

 

KLIK fotoalbum

          Deň matiek je deň, kedy sa vzdáva úcta matkám a materstvu. Je oslavovaný v rôzne dni na mnohých miestach po celom svete. Na Slovensku sa deň matiek oslavuje druhú májovú nedeľu.

          V našej obci sme na tento sviatok pripravili kultúrny program, v ktorom vystúpili žiaci materskej a základnej školy. Myslím si, že vystúpenie detí je pre mamky asi to naj, čo im mohli v tento deň darovať. Bola to veľmi milá a vzácna chvíľa. Verím, že to každá mamka, pri pohľade na svoje dieťa na javisku pociťovala. K tejto slávnostnej chvíli prispelo vystúpenie mužskej speváckej skupiny Milpošan a detskej speváckej skupiny Čatinka.

          V 16. storočí sa v Anglicku slávil sviatok matiek pod názvom Materská nedeľa (alebo Nedeľa matiek) a pripadal na pôstne obdobie pred Veľkou nocou. Mnoho chudobných ľudí vtedy slúžilo v bohatých domácnostiach ďaleko od domova a nemohlo tráviť čas so svojimi matkami. Preto služobníci dostávali na tento deň voľno, aby sa mohli vrátiť domov alebo navštíviť kostol vo svojom rodnom meste, kde žili ich matky a ďalší príbuzní.

          Myšlienka medzinárodných a pravidelných osláv tohto sviatku vznikla v roku 1907 na počesť Anny Reeves Jarvisovej, ktorá bojovala za práva matiek.

 

Sontag, riad. ZŠ

 

Počítadlo návštev
225424
Používateľov dnes : 87
Tento rok : 37386
Celkom užívateľov : 225423
Náhľady dnes : 181
Celkom náhľady : 1271523
Kto je on-Line : 1
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie