www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
júl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Panoráma obce

Daily Archives: 4 júla, 2024

KLIK fotoalbum

Dovidenia milá škôlka, my už nie sme malí,

preč sú chvíle, keď sme všetci poobede spali.

Nesmiete sa na nás hnevať, nás už čaká škola,

utekajme veď nás leto volá.

Počúvajte slabučký hlas, dnes tu chceme zastaviť čas,

všetci spolu a každý sám, ďakujeme všetkým Vám.

 

28.06.2024 sa v našej materskej škole konala rozlúčka s predškolákmi. Ráno sme začali hrou, keďže hier nie je nikdy dosť a tak sa naši predškoláci poslednýkrát zahrali spolu so svojimi kamarátmi v škôlke. Po vynikajúcej desiate nasledovala rozlúčka. Znova. Po roku. Rok zbehol ako voda, a tak sme sa všetci znova stretli v našej telocvični na rozlúčke, kde sa naši najstarší kamaráti lúčili s materskou školou.

Do prvého ročníka ZŠ odchádzajú tieto deti:

Terézia Figurová

Oliver Pillár

Kevin Červeňák

Dávid Dužda

Počas rozlúčky si budúci prváci prebrali tašku plnú darčekov, ktoré určite využijú v škole. Dostali taktiež aj pamätný list, pripnutú dekoračnú stužku a na hlavu študentskú čiapku.

Na prázdno v posledný deň škôlky neodišiel nikto, a dokonca aj mladšie deti dostali darčeky v podobe cukríkov a balónov. Deti prekvapili aj pani učiteľky, pani kuchárku a pani upratovačku množstvom darčekov, ktoré im odovzdali. Po slávnostnej rozlúčke nasledovala diskotéka a bublinková show. Deti si pochutnali na výborných koláčikoch, ktoré im prichystali pani učiteľky. MŠ zatvorila svoje brány o 16:00 a tak ukončila školský rok 2023/2024.

V mene všetkých zamestnancov MŠ, sa chcem poďakovať za spoluprácu Rade školy, rodičom za ich celoročnú spoluprácu a ústretovosť. Poďakovanie patrí aj kolegom zo ZŠ a zamestnancom OcÚ v Milpoši.

Našim budúcim prvákom želáme veľa úspechov v škole, všetkým deťom krásne letné  prázdniny plné zábavy a oddychu.

Kolektív MŠ

KLIK fotoalbum

V posledný školský týždeň nás navštívili tréneri z KFA (Kids Fun Academy), s ktorými sme si užili športové dopoludnie. Už od rána sa ich deti nemohli dočkať, a tak keď prišli po rýchlej desiate a prezutí sa, sme už boli vonku na ihrisku. Mali pre nás pripravené rôzne súťaže. Deti sa najprv rozcvičili a rozprúdili si krv rôznymi pohybovými hrami. Neskôr sa rozdelili do družstiev, kde súťažili proti sebe v rôznych pohybových hrách, či už na vytrvalosť alebo rýchlosť. Ani počas športového dňa sme nezabúdali na pravidelný pitný režim a po každej hre sme sa poriadne napili vody.  Deti boli z celého športového dňa veľmi nadšené, ale aj poriadne unavené. My ďakujeme trénerom, že navštívili našu škôlku. Taktiež veľká vďaka patrí aj predsedníčke Rady školy pani doktorke Andrey Bučkovej za vybavenie trénerov KFA do našej materskej školy.

Viktória Šašalová

učiteľka MŠ

KLIK fotoalbum

26.6.2024 sa v našej materskej škole konal „Deň na kolesách.“ Deti si už ráno do škôlky doniesli svoje bicykle, kolobežky, odrážadlá a samozrejme aj prilby a chrániče. Zahrali si pexeso s dopravnými značkami, vymaľovali si obrázky s dopravnými prostriedkami.  Po desiate, aby sme mali dostatok síl na bicyklovanie sme sa presunuli na multifunkčne ihrisko. Na začiatku sme si pomenovali každý dopravný prostriedok. Nasledovalo rozjazdenie, kde sa každý predviedol čo so svojim dopravným prostriedkom dokáže a ako ho vie ovládať počas spoločnej jazdy. Keďže bolo vonku horúco, nezabúdali sme ani na pravidelný pitný režim. Nakoniec deti dostali medaily za ich odvahu a šikovnosť.

 

Viktória Šašalová

učiteľka MŠ

Počítadlo návštev
240239
Používateľov dnes : 144
Tento rok : 52201
Celkom užívateľov : 240238
Náhľady dnes : 515
Celkom náhľady : 1315474
Kto je on-Line : 2
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie