www.milpos.sk
Dátum- čas

MENU
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Panoráma obce
Internet RÁDIO
KLIK fotoalbum

     Máme za sebou I. polrok školského roku 2020/21. Pandemická situácia, ktorá nie je len v našej krajine, spôsobuje zavádzanie rôznych  nariadení zamedzujúcich šírenie nákazy Covid_19. Jedným z nich je obmedzenie prezenčného vyučovania v školách. Som rád, že toto obmedzenie sa netýkalo primárneho vzdelávania a preto po slávnostnom otvorení školského roku 2. 9. 2020 vyučovanie na našej škole prebiehalo ,,normálne,, prezenčnou formou.

      V septembri sme stihli, spoločne s materskou školou, jesenné cvičenia v prírode. V októbri mali začať pracovať na našej škole záujmové útvary. Avšak, vzhľadom na situáciu, krúžky nefungujú. Za normálnych podmienok, by sme v tomto mesiaci pripravovali so žiakmi vystúpenie pri príležitosti Mesiaca úcty k starším. Pandemická situácia a následné obmedzenia, organizovanie spoločenských aktivít nedovoľuje. V druhej polovici mesiaca boli žiaci a zamestnanci v 10 dňovej karanténe z dôvodu priameho kontaktu s pozitívnou osobou na Covid_19. Jesenné prázdniny boli, z dôvodu celoplošného testovania, rozdelené na dva víkendy. Aj tento rok sme za zapojili do zbierky Hodina deťom. Zbierka sa konala online – kto chcel mohol svoj príspevok poslať na účet. Mnohí tak spolu s rodičmi urobili a dostali odmenu. Ani tradičný mikulášsky program sme tento rok nepripravovali. V škole sme si spoločne ozdobili stromček a napiekli perníčky. V piatok navštívil Mikuláš aj žiakov našej školy. V pondelok, po Mikulášovi, sme si vymenili darčeky, ktoré si medzi sebou vymieňajú dvojice, ktoré o sebe nevedia. V posledný deň, pred prázdninami sme pod stromčekom našli nové knižné tituly do žiackej knižnice. Knihy boli zakúpené z peňazí, ktoré sme získali za predaj obrazov maľovaných žiakmi, pri oslavách 90. výročia vzniku školy. Termín vianočných prázdnin bol upravený. Mali trvať od 21.12.2020 do 8.1.2021 a do školy sme sa mali vrátiť 11.1.2021. Na základe prijatých opatrení žiaci zostali doma a vyučovanie prebiehalo online. Tento spôsob sme si vyskúšali na začiatku pandémie v marci a apríli 2020. No pre prvákov to bola novinka. Ako to hodnotí tr.  uč. Mgr. Štefančíková?: ,,Online vyučovanie s prváčikmi bolo, zo začiatku, chaotické. Zrádzala nás technika, no časom sme si na vyučovanie , prostredníctvom aplikácie Zoom, zvykli. Tento spôsob vyučovania nebol ľahký, no vďaka šikovným žiakom a ústretovým rodičom sme toto obdobie zvládli veľmi dobre. Adaptácia žiakov prvého ročníka prebehla veľmi dobre, aj napriek neľahkému obdobiu, v ktorom sa nachádzame. Prváci pracujú svedomito, s chuťou, elánom a odhodlaním získať čo najviac nových vedomostí.“

Ako už spomenula kolegyňa, svoj podiel na úrovni prípravy našich žiakov pri online vyučovaní majú aj rodičia. Ďakujeme im za spoluprácu a verím, že to spoločne zvládneme.

Keďže I. polrok sme zvládli bez vážnejších obmedzení, polročné hodnotenie sme uzavreli k 31.1.2021. Žiakom sme vydali výpisy známok za I. polrok po návrate do školy. V rámci plánu rozvoja čitateľskej gramotnosti pokračujeme v spoločnom čítaní aspoň raz za dva týždne. Máme za sebou školské kolo Hviezdoslavovho Kubína, čakáme na aktuálne pokyny k okresnému kolu matematickej súťaže Pytagoriáda, kde nás budú reprezentovať dvaja žiaci a matematickej súťaže Matematický klokan, kde máme prihlásených 10 žiakov.

     Sme v druhom mesiaci II. polroka. Ťažko predpovedať, aké budú ďalšie mesiace. Napriek tejto neistote verím, že spoločne to dáme!

Nech sa darí a buďte všetci zdraví!

Sontag, riad. ZŠ

Počítadlo návštev
141603
Používateľov dnes : 19
Tento rok : 30991
Celkom užívateľov : 141602
Náhľady dnes : 182
Celkom náhľady : 837315
Kto je on-Line : 2
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie

Opatrenia KORONAVIRUS