www.milpos.sk
Dátum- čas

MENU
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Panoráma obce
Internet RÁDIO
KLIK fotoalbum

          Medzinárodný deň detí (skr. MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku (a v niektorých ďalších krajinách bývalého sovietskeho bloku) sa slávi od roku 1952.

          Aj naše deti v materskej škole oslávili tento krásny sviatok, presne 1. júna 2021. V telocvični ich čakal „Rozprávkový poklad“. Triedna učiteľka Monika im pripravila stanovištia s úlohami, ktoré museli spoločnými silami splniť. Ak úlohu splnili, získali žetón, ktorý sa následne prilepil k úlohám na plagáte. Podmienkou pre získanie pokladu bolo zozbierať všetky žetóny, t.j. splniť všetky úlohy.  Za pokriku  3 krát hurá, hurá, hurá, sme plnili úlohu za úlohou. Vyskúšali sme si rozprávkové hádanky, kde sme na základe úryvkov z textov museli zistiť názvy rozprávok. Precvičili sme si hlavičky matematickou úlohou, s drevenými kockami. Precvičili sme si zrak pri odkrývačke, kde sme hľadali rozprávkové postavy z rôznych rozprávok. Zaspievali sme si spoločne ľudovú pieseň- Po nábreží, koník beží. Vyskúšali sme si aj telesnú zdatnosť pri skákaní škôlky, či koordináciu zraku a rúk pri hádzaní loptičiek do lepkavej pavúčej siete. Skúšali sme svoju pozornosť a vytrvalosť pri skladaní lodičiek z papiera a nakoniec sme si spoločne zahrali hudobno-pohybovú hru: Hlava, ramená, kolená, palce.

          Celou škôlkou sa ozýval smiech, pokriky-  povzbudzovanie kamarátov pri plnení úloh sprevádzaných nadšením a dobrou náladou. Za odmenu získali zaslúžený „Rozprávkový poklad“ . Loptičky, medaily, diplomy, sladké balíčky ktoré im zakúpila pani riaditeľka Anička a jablkovú tortu s piškótami, ktorú im pripravila triedna učiteľka.  Následne sme sa z telocvične presunuli do triedy, kde im pani riaditeľka pripravila sladké pohostenie a džús.

          Chceme sa poďakovať vedeniu OcÚ v Milpoši za finančnú pomoc pri zakúpení balíčkov pre deti na MDD a taktiež pani kuchárke Orlovskej a pani upratovačke Cenkerovej, za ďalšie sladké balíčky, ktoré dostali deti pri obede zo školskej jedálne.

          Sme radi, že tento výnimočný deň sa našim „Veselým lienkam“ tak páčil a veríme, že na budúci rok si opäť zopakujeme tento sviatok už aj s našimi kamarátmi zo ZŠ.

 

  1. uč. Karnišová
Počítadlo návštev
141612
Používateľov dnes : 28
Tento rok : 31000
Celkom užívateľov : 141611
Náhľady dnes : 270
Celkom náhľady : 837403
Kto je on-Line : 2
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie

Opatrenia KORONAVIRUS