www.milpos.sk
Dátum- čas

MENU
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
máj 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Panoráma obce
Internet RÁDIO
KLIK fotoalbum

          Medzinárodný deň detí (skr. MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku (a v niektorých ďalších krajinách bývalého sovietskeho bloku) sa slávi od roku 1952.

          Aj naše deti v materskej škole oslávili tento krásny sviatok, presne 1. júna 2021. V telocvični ich čakal „Rozprávkový poklad“. Triedna učiteľka Monika im pripravila stanovištia s úlohami, ktoré museli spoločnými silami splniť. Ak úlohu splnili, získali žetón, ktorý sa následne prilepil k úlohám na plagáte. Podmienkou pre získanie pokladu bolo zozbierať všetky žetóny, t.j. splniť všetky úlohy.  Za pokriku  3 krát hurá, hurá, hurá, sme plnili úlohu za úlohou. Vyskúšali sme si rozprávkové hádanky, kde sme na základe úryvkov z textov museli zistiť názvy rozprávok. Precvičili sme si hlavičky matematickou úlohou, s drevenými kockami. Precvičili sme si zrak pri odkrývačke, kde sme hľadali rozprávkové postavy z rôznych rozprávok. Zaspievali sme si spoločne ľudovú pieseň- Po nábreží, koník beží. Vyskúšali sme si aj telesnú zdatnosť pri skákaní škôlky, či koordináciu zraku a rúk pri hádzaní loptičiek do lepkavej pavúčej siete. Skúšali sme svoju pozornosť a vytrvalosť pri skladaní lodičiek z papiera a nakoniec sme si spoločne zahrali hudobno-pohybovú hru: Hlava, ramená, kolená, palce.

          Celou škôlkou sa ozýval smiech, pokriky-  povzbudzovanie kamarátov pri plnení úloh sprevádzaných nadšením a dobrou náladou. Za odmenu získali zaslúžený „Rozprávkový poklad“ . Loptičky, medaily, diplomy, sladké balíčky ktoré im zakúpila pani riaditeľka Anička a jablkovú tortu s piškótami, ktorú im pripravila triedna učiteľka.  Následne sme sa z telocvične presunuli do triedy, kde im pani riaditeľka pripravila sladké pohostenie a džús.

          Chceme sa poďakovať vedeniu OcÚ v Milpoši za finančnú pomoc pri zakúpení balíčkov pre deti na MDD a taktiež pani kuchárke Orlovskej a pani upratovačke Cenkerovej, za ďalšie sladké balíčky, ktoré dostali deti pri obede zo školskej jedálne.

          Sme radi, že tento výnimočný deň sa našim „Veselým lienkam“ tak páčil a veríme, že na budúci rok si opäť zopakujeme tento sviatok už aj s našimi kamarátmi zo ZŠ.

 

  1. uč. Karnišová
Počítadlo návštev
072608
Používateľov dnes : 123
Tento rok : 22436
Celkom užívateľov : 72607
Náhľady dnes : 493
Celkom náhľady : 382918
Kto je on-Line : 3
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie

Opatrenia KORONAVIRUS