www.milpos.sk
Dátum- čas

MENU
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
február 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Panoráma obce
Internet RÁDIO
Text

          „Dnešný deň je pre nás zvlášť krásny a výnimočný. Dočkali sme sa chvíle, kedy sme my, maličkí, prišli tak blízko k Pánovi Ježišovi. On každého z nás nielenže k sebe privinul, zotrel naše previnenia, ale urobil si aj príbytok v našom srdci.“

          Týmito slovami začali deti svoje poďakovanie na konci dlhoočakávanej slávnostnej svätej liturgie, ktorá sa v našej farnosti konala 13.júna 2021. V tento deň po obnove krstných sľubov prijalo sedem detí po prvýkrát Sväté tajomstvo zmierenia. Všetkému však predchádzala svedomitá príprava, ktorá začala už v septembri hodinami náboženstva a stretnutiami na fare, kde deti bližšie spoznávali Božie slovo, dejiny spásy a znovuobjavovali krásu Zmluvy, ktorú Boh uzatvára s každým dedičom Jeho kráľovstva. Za to všetko patrí veľké poďakovanie nášmu duchovnému otcovi, Jozefovi Špesovi, ktorý ich touto cestou horlivo viedol.

          Naša farnosť sa obohatila o nových, už dospelých kresťanov. Vďaka prináleží aj rodičom detí, keďže ich formácia prebiehala a stále prebieha najmä v rodinách. Nech sú pre nich naďalej svedkami viery, aby pod ich príkladom a vedením ostali ich duše zapálené pre Božiu lásku tak, ako v tento slávnostný deň.

„Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha…“ (Mt 5,8)

Veronika Andraščíková

Počítadlo návštev
118254
Používateľov dnes : 12
Tento rok : 7642
Celkom užívateľov : 118253
Náhľady dnes : 65
Celkom náhľady : 664298
Kto je on-Line : 2
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie

Opatrenia KORONAVIRUS