www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Panoráma obce
KLIK fotoalbum

          V stredu 30.6.2021 sme slávnostne ukončili školský rok 2020/2021. Vyučovanie v druhom polroku prebiehalo riadne, len v úvode sme mesiac vyučovali online. Počas tohto obdobia sme sa zapájali do ďalších súťaží, zberov a aktivít.
Dvaja žiaci nás reprezentovali v okresnom kole matematickej súťaže Pytagoriáda, v ktorej sa Dávid Petrík z 3. ročníka umiestnil na 2. mieste. Matematický klokan je najväčšia medzinárodná matematická súťaž na svete. Každoročne sa do nej zapája niekoľko miliónov žiakov na celej zemeguli. Tento rok sme sa do nej zapojili po druhý krát s 10 žiakmi. Z nich bola najúspešnejšia Elena Figurová z 1. ročníka.

V marci sme sa zapojili do projektu Ponožková výzva, ktorý sme prezentovali na web stránke našej obce.
Deň matiek sme sa snažili spríjemniť pesničkou, ktorú sme so žiakmi nacvičili, nahrali a poslali mamkám cez messenger. Veľmi nás potešili kladné reakcie.

          Pri príležitosti Medzinárodného dňa rodiny sme sa so žiakmi zapojili do Celoslovenskej umeleckej súťaže Dňa rodiny 2021 s heslom ,,OTEC NABLÍZKU,,. Žiaci doniesli práce, na ktorých mohla pracovať celá rodina. Vznikla z toho krásna výstavka.
Koncom mája bol vyhodnotený ďalší ročník súťaže Recykluj a vyhraj, do ktorej sme poslali 406kg tetrapákov, ktoré sme zbierali 5 rokov a naspievali sme pieseň o Milk-Agro. Žiaci doniesli návrh textu na pesničku a na základe týchto návrhov sme poskladali text, ktorý sme naspievali na melódiu piesne z hudobnej výchovy, nahrali a poslali. Návrhy textov doniesli Lea Petríková, Petra Figurová, Terezka Poráčová, Tamarka Poráčová, Timea Straková, Veronika Rabatinová, Dávid Petrík, Karina Pillárová. V obidvoch kategóriách sme vyhrali 2. miesto. Pieseň si môžete vypočuť na: https://sutaz.milkagro.sk/sk/kategorie/kategoria-f/f2-zakladne-a-stredne-skoly
          V rámci Národného týždňa charity s heslom ,,Srdcom Chariťák,, a pod záštitou miestnej charity sa naši žiaci učili s p. uč. Štefančíkovou tanec Jerusalema, do ktorého sa postupne zapájali ďalší občania obce. Záznam z tejto akcie je aj na youtube.
V rámci projektu Naša trieda číta, ktoré pripravilo OZ Krajina čitateľov a podporilo kníhkupectvo Martinus, a do ktorého našu školu zapojila naša koordinátorka pre rozvoj čitateľskej gramotnosti p. uč. Štefančíková, sme získali do žiackej knižnice ďalších 20 titulov za polovičnú cenu. Druhú polovicu sme doplatili z prostriedkov, ktoré sme získali za predaj obrazov pri oslave 90. výročia školy.
Zapojili sme sa do environmentálneho projektu Triedim, triediš, triedime…, a vzdelávacieho projektu ImO, ktoré pokračujú v ďalšom školskom roku.
Chcel by som oceniť a pochváliť našich žiakov, ktorí sa dobrovoľne zapájajú aj mimo školského vyučovania do aktivít, ktoré organizuje Farská charita v Milpoši.
         V poslednom mesiaci školského roku sme zorganizovali zábavné dopoludnie pri príležitosti MDD, Cvičenia v prírode, Dopravné dopoludnie a rozlúčku so štvrtákmi. Do 5. ročníka odchádzajú žiaci Petra Figurová, Alexandra Jachimovičová, Mária Pillárová, Veronika Rabatinová, Michal Semančík, Kristián Červeňák, Richard Červeňák, Vanesa Červeňáková, Sebastián Dzurko a Lukáš Polák. Prajeme im úspešné pokračovanie v novom prostredí.
Na slávnostnom ukončení sme vyhodnotili súťaže a zbery.

Viečka SABI:
1. Damián Pillár
2. Vanesa Drabiščáková
3. Petra Figurová

Tetrapak SABI:
1. Nina Hrabčáková
2. Terézia Poráčová
3. René Džačovský

Prvosienka:
1. Timea Straková 2140g
2. René Džačovský 1600g
3. Diana Pillárová 810g

Papier:
1. Nina Hrabčáková 63kg
2. Jozef Špes 52kg
3. René Džačovský 38kg

Ďalej boli odmenení najusilovnejší žiaci z jednotlivých ročníkov. Elena Figurová 1. ročník, Tamara Poráčová 2. ročník, Dávid Petrík 3. ročník a Veronika Rabatinová 4. ročník.

Blahoželám žiakom k ich dosiahnutým výsledkom, rodičom za spoluprácu a všetkým želám v zdraví prežité letné prázdniny.

Sontag, riad. ZŠ

Počítadlo návštev
215853
Používateľov dnes : 105
Tento rok : 27815
Celkom užívateľov : 215852
Náhľady dnes : 278
Celkom náhľady : 1245467
Kto je on-Line : 2
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie