www.milpos.sk
Dátum- čas

MENU
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
máj 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Panoráma obce
Internet RÁDIO
KLIK fotoalbum

          V stredu 2.2.2022 sme žiakom vydali polročné vysvedčenia. Jednodňové meškanie bolo z dôvodu karantény, ktorá je aktuálne 5 dní. 16 marca budú dva roky, odkedy sa začal v našej krajine ,,rozťahovať,, vírus Covid_19 a následne boli a stále sú prijímané protipandemické opatrenia, ktoré ovplyvňujú náš život a samozrejme sa to týka aj prevádzky škôl.
          Máme za sebou 1. polrok školského roku 2021/22. Začali sme ho slávnostne 2.9.2021 v školskej telocvični. Kým opatrenia dovoľovali, zorganizovali sme jesenné cvičenia v prírode. V septembri sme stihli privítať obľúbené divadlo Portál s predstavením O červenej čiapočke.
          Kúpou čokoládovej tyčinky sme podporili deti v Rwande cez Pápežské misijné diela. Je to oficiálna organizácia Katolíckej cirkvi, ktorá pomáha Sv. Otcovi v starostlivosti o rast a rozvoj celej misijnej Cirkvi.
V októbri sme sa zapojili do súťaže knižného vydavateľstva Slovart, s ich novou knihou Vitaj v múzeu, kde mali žiaci za úlohu nakresliť alebo opísať historickú pamiatku z nášho okolia. Za tieto práce sme získali 3 knihy do školskej knižnice.
          V rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti sa naši žiaci pravidelne stretávajú na spoločnom čítaní , na ktorom sa spoločne s p. učiteľkou Štefančíkovou, ako koordinátorkou rozvoja čitateľskej gramotnosti na našej škole, venujú prečítanému textu, prípadne knihe, z ktorej text pochádza. Zaujímavou aktivitou pre žiakov bola návšteva knižnice v Lipanoch. Pani uč. Štefančíková, zorganizovala túto aktivitu v mesiaci október. Pracovníčka knižnice p. Šimová oboznámila žiakov so spôsobom, akým slúži knižnica, ako sú knihy v knižnici roztriedené, aký je spôsob vypožičiavania kníh, hlavne v tomto obmedzovanom režime. Následne si mohli žiaci knihy poprezerať.
          Ako pripomienku 100. výročia smrti P. O. Hviezdoslava, vyhlásilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky rok 2021 Rokom Hviezdoslava. My sme si to so žiakmi pripomenuli aktivitou, na ktorej boli žiaci oboznámení s osobnosťou a dielom tohto literárneho velikána našej histórie.
Aj tento rok sme sa zapojili do zbierky Hodina deťom, ktorá prebiehala online. Žiaci , spoločne s rodičmi, mohli poslať na účet zbierky ľubovoľnú čiastku. Tí, ktorí tak urobili boli odmenení samolepkou a odznakom s logom Hodina deťom.
          Pokračujeme v projekte Triedim, triediš, triedime … Žiaci veľmi radi triedia a dokonca si asistujú, keď niekto má niečo na triedenie. Zapojili sme sa do projektu Recykluj a vyhraj, v ktorom sme boli minulý rok úspešní v dvoch kategóriách.
          Máme za sebou školské kolo Pytagoriády, ktoré, na rozdiel od predchádzajúcich ročníkov, bolo online. Máme dvoch víťazov v kategóriách P3 a P4, ktorí postupujú do okresného kola, ktoré je plánované v marci.
6. decembra k nám prišiel Mikuláš s čokoládovým vajíčkom a prekvapením v ňom. Pod stromčekom si žiaci našli ďalších 7 nových titulov do žiackej knižnice.
          Pred vianočnými prázdninami sme stihli docvičiť, nahrať a vydať CD s názvom Vianoce s hudobnou výchovou. Tejto udalosti je venovaný samostatný príspevok na obecnej webovej stránke.
Ani nám sa nevyhli karantény z dôvodu priameho kontaktu žiakov či učiteľov s pozitívnou osobou na Covid_19. Vyučovanie pokračovalo online. Pri tejto príležitosti chcem opäť poďakovať rodičom našich žiakov za spoluprácu a verím, že spoločne zvládneme aj 2. polrok. Čo nás v ňom čaká? Uvidíme!

Sontag, riad. ZŠ

Počítadlo návštev
139867
Používateľov dnes : 54
Tento rok : 29255
Celkom užívateľov : 139866
Náhľady dnes : 430
Celkom náhľady : 823445
Kto je on-Line : 3
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie

Opatrenia KORONAVIRUS