www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
marec 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Panoráma obce
KLIK fotoalbum

  Slávik Slovenska organizuje Občianske združenie Slávik Slovenska, predsedom ktorého je Peter Dvorský.
          Spevácka súťaž Slávik Slovenska je prísne postupová od svojich začiatkov.
Začína sa každoročne vo februári. Víťazi školských kôl postupujú na okresné kolá, víťazi okresných kôl na krajské kolá. Z víťazov krajských kôl sa potom sformuje finálová zostava Slávika Slovenska, ktorú reprezentujú víťazi troch kategórií zo všetkých krajov Slovenska. Dovedna ich je 24. Tí sa potom v národnom finálovom kole uchádzajú o najvyššie méty: zlatých, strieborných a bronzových Slávikov Slovenska.
V tomto roku sa koná 30. ročník speváckej súťaže Slávik Slovenska. Po dvoch rokoch nútenej prestávky sme sa stretli na okresnom kole, ktoré organizovala ZUŠ v Lipanoch. Našu školu úspešne reprezentoval Damián Pillár. Speváci súťažia s dvomi piesňami . Jedna pieseň musí byť zo spevníka, ktorý zostavuje organizátor – Slávik Slovenska a druhá ľubovoľná. Jednu z dvoch piesní musí súťažiaci zaspievať acapella – bez hudobného doprovodu. Porota, ktorej predsedala pani Monika Kandráčová sa rozhodla udeliť Damiánovi, za jeho výkon, 2. miesto.     
          Damiánovi blahoželáme a ďakujeme za výbornú reprezentáciu našej školy aj obce.

          Pred vyhodnotením súťaže vystúpil ľudový súbor ZUŠ, v ktorom Damián spieva a na husle hrá naša ďalšia žiačka Lea Petríková.
Organizátorom a všetkým prítomným ďakujeme za príjemnú atmosféru, krásny umelecký zážitok a tešíme sa o rok.

Sontag, riad. ZŠ

Počítadlo návštev
204175
Používateľov dnes : 66
Tento rok : 16137
Celkom užívateľov : 204174
Náhľady dnes : 118
Celkom náhľady : 1211995
Kto je on-Line : 3
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie