www.milpos.sk
Dátum- čas

MENU
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
jún 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Panoráma obce
Internet RÁDIO
KLIK fotoalbum

        Sviatok svätého Mikuláša má dlhoročnú tradíciu a najmä u detí je to veľmi obľúbený sviatok. Legendy hovoria, že biskup Mikuláš žil koncom 3. storočia a do pamäte sa zapísal nezištným pomáhaním a obdarúvaním ľudí, ktorí to najviac potrebovali. Jeho skutky museli byť naozaj neprehliadnuteľné, keď mu vzdávame úctu ešte o viac ako1800 rokov neskôr a dosiaľ sme naňho nezabudli. Na sviatok, kedy Mikuláš nosí dobrým deťom darčeky, samozrejme nezabudli ani milpošské deti a trošku v predstihu, v nedeľu 4. decembra 2022, netrpezlivo očakávali návštevu sv. Mikuláša. Veď predsa konečne po 2 rokoch „nútenej“ izolácie, mohli spoločne privítať Mikuláša pred obecným úradom. Mikulášsky program začal kultúrnym programom. Najprv si deti spolu s rodičmi pozreli scénku o Svätej rodine a narodení malého Ježiška, ktorú si pre ne pripravili najmenší žiaci z materskej školy. Po scénke, žiaci základnej školy, spestrili program piesňami a vianočným pásmom Jasličkárov. Hneď po nich vystúpila najmladšia folklórna skupina v obci Čatinka, ktorá zaspievala pieseň o sv. Mikulášovi. Čatinku vystriedala ŽSS Milpošanka s koledou Vstavajte, vstavajte a v úplnom závere sa k ženskej zložke pridala MSS Milpošan a spoločne zaspievali Mikulášsku hymnu – Ó ktože, cti si Mikuláša.
          Po kultúrnom programe deti netrpezlivo očakávali príchod Mikuláša, ktorý predsa len prišiel aj tento rok a s pomocou detí rozsvietil stromček pred obecným úradom. Mikuláš obdaroval všetky dobré a poslušné deti sladkým balíčkom a kto potešil Mikuláša spevom, básničkou alebo tancom, dostal sladkosť navyše. Celé podujatie sa nieslo v priateľskom a príjemnom duchu prichádzajúcich Vianoc.
          Čarovnú atmosféru výborne doplnil aj teplý čaj s koláčikom, ktorý skvele zahrial skrehnuté ruky a pohladil srdce. A aby toho nebolo málo, novinkou tohtoročného mikulášskeho podujatia bola Vianočná burza, na ktorej si mohli prítomní za symbolickú sumu kúpiť výrobky žiakov, učiteľov a rodičov. O krásne a kreatívne nápady nebola núdza.
          ĎAKUJEME 🙂

Júlia S.

Počítadlo návštev
140440
Používateľov dnes : 157
Tento rok : 29828
Celkom užívateľov : 140439
Náhľady dnes : 1061
Celkom náhľady : 828393
Kto je on-Line : 4
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie

Opatrenia KORONAVIRUS