www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
máj 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Panoráma obce
KLIK fotoalbum

         Každý deň v našej materskej škole svedomito a zodpovedne pristupujeme k plneniu cieľov, ktoré sme si stanovili v školskom vzdelávacom programe „Veselé lienky. “ Podporujeme vzťah detí k poznávaniu a učeniu prostredníctvom hry, priamej skúsenosti, aktívneho bádania a zapájania do rôznych aktivít. Už v septembri po veľmi dobrej adaptácií, sme sa naplno vrhli do napĺňania vytýčených plánov. V jeseni sme s deťmi stihli cvičenie v prírode a niekoľko vychádzok k najbližším lesom. Navštívilo nás Prešovské divadlo s krásnym divadelným predstavením o popletených rozprávkach. Nacvičili sme s deťmi program, s ktorým sme vystúpili v kultúrnom dome pri príležitosti mesiaca úcty k starším. Za podpory rodičov, ktorí nám priniesli rôzne druhy ovocia a zeleniny, sme si mohli v priestoroch školy urobiť výstavku úrody – ovocia a zeleniny. Začiatkom novembra sme si pochutnávali na jablkových dobrotách od výmyslu sveta a naša vďaka opäť patrí rodičom detí. Niektoré naplánované aktivity sa nám nepodarilo zrealizovať, keďže nevieme ovládať prírodu a tiež zvýšenú chorobnosť detí.

          S príchodom zimy sa naše aktivity zameriavali na blížiace sa sviatky. Opäť sme s deťmi nacvičili krátke pásmo kolied a piesní, s ktorým sme vystúpili pri obecnom úrade a čakali sme spolu s ostatnými na rozsvietenie vianočného stromčeka a balíčky, ktoré nám priniesol Mikuláš. Ten neobišiel ani našu materskú školu a ako tradične, aj tento rok nám okrem sladkostí priniesol aj nové hračky. Pred sviatkami priestory našej školy zaplnila vôňa typických vianočných medovníkov, ktoré takto pravidelne pečieme spolu s deťmi. Keď sme sa konečne dočkali snehu, naplno sme si ho užili. Sánkovaním, bobovaním, kĺzakovaním a stavaním snehuliakov. Obdobie fašiangov sa aj v našej škole nesie v duchu zábavy, smiechu ale hlavne karneval, ktorým sme ukončili prvý polrok školského roku.

 

Šašalová, riaditeľka MŠ

Počítadlo návštev
225030
Používateľov dnes : 139
Tento rok : 36992
Celkom užívateľov : 225029
Náhľady dnes : 517
Celkom náhľady : 1270438
Kto je on-Line : 2
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie