www.milpos.sk
Dátum- čas

MENU
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
september 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Panoráma obce
Internet RÁDIO
KLIK fotoalbum

          Náš farebný svet. Pod týmto názvom prebiehal MDD na školskom dvore. Počasie bolo super. Spoločne s kolegyňami z materskej školy sme pripravili pre deti ,,farebné aktivity a súťaže,,. Losovaním boli deti rozdelené do šiestich skupín. Hod šípkou na balóny s vodou, triedenie farebných loptičiek, transport Lega do cieľa, hod žinkou do terča, kráčanie po podložkách, nácvik tanca. To boli disciplíny, v ktorých si mohli zmerať sily. Po splnení každej disciplíny dostalo družstvo farebné kúsky skladačky, z ktorých na záver zložili dúhu. Popri tom nám zneli detské pesničky. Nechýbal ani super guláš, ktorý nám od rána pripravovala pani kuchárka a pani upratovačky. Odmenou bol aj sladký balíček, ktorý určite všetkých potešil.

          Chceli sme deti prekvapiť a potešiť. Podľa ich reakcií sa nám to podarilo. Veľmi pekne ďakujem kolegyniam za spoluprácu. Ďakujem aj OcÚ za finančnú podporu tohto krásneho detského sviatku.

Sontag, riad. ZŠ

 

Medzinárodný deň detí (skratka MDD) je sviatok detí, ktorý sa oslavuje v mnohých krajinách sveta. Medzinárodný deň detí sa zvyčajne (ale nie všade) oslavuje každoročne 1. júna. Na Slovensku (a v niektorých ďalších krajinách bývalého sovietskeho bloku) sa slávi od roku 1952.

Myšlienka Medzinárodného dňa detí vznikla na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, v Švajčiarsku v roku 1925. Na tejto konferencii zástupcovia 54 krajín schválili deklaráciu, ktorá sa zaoberala chudobou, detskou prácou, vzdelaním a inými otázkami týkajúcimi sa detí na celom svete. Po konferencii viacero vlád zaviedlo v svojich krajinách takýto deň, s cieľom urobiť deťom radosť a zároveň poukázať na problémy týkajúce sa detí vo svete. Nie je úplne jasné, prečo bol ako MDD vybraný práve 1. jún. No tento dátum je na svete najobľúbenejší, oslavuje sa vo viac ako 21 krajinách.

Prvý jún sa uchytil obzvlášť v komunistických krajinách, kvôli čomu vznikla mylná domnienka, že MDD bol komunistický vynález. Avšak Deň detí sa napríklad v USA oslavoval prvýkrát už v roku 1925, a to San Franciscu.

(net)

Počítadlo návštev
164454
Používateľov dnes : 61
Tento rok : 53842
Celkom užívateľov : 164453
Náhľady dnes : 247
Celkom náhľady : 1004718
Kto je on-Line : 3
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie

Opatrenia KORONAVIRUS