www.milpos.sk
Dátum- čas

MENU
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
september 2023
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Panoráma obce
Internet RÁDIO
KLIK fotoalbum

… „Podaruj deťom otecka na každý deň, nie iba včera. Bez otecka je ovečka zatúlaná a bez pastiera.“…  Milan Rúfus

Otcovia sú dôležití!

Odovzdávajú deťom skúsenosti, dodávajú im odvahu a zároveň ich chránia. No byť otcom je tou najťažšou rolou v živote muža. Preto tento sviatok slúži na oslavu a uznanie otcov a ich úlohy v našich životoch.

Tradícia Dňa otcov vznikla v meste Spokane štáte Washington, už v roku 1910, kedy si istá američanka chcela uctiť všetkých otcov, ako bol ten jej, ktorý po smrti manželky musel vychovávať šesť detí sám. Ona vnímala svojho otca ako hrdinu. Prvá neoficiálna oslava sa konala v deň otcových narodenín 19. júna 1910. V roku 1966 prezident Lydon Jonson podpísal prezidentské vyhlásenie, v ktorom určil tretiu nedeľu v júni ako oficiálny sviatok Dňa otcov. (zdroj net.)

Aj my sme si chceli uctiť otcov z našej dediny a preto sa dňa  10. 06. 2023 na ihrisku pri škole uskutočnil 6-ty ročník Dňa otcov, ktorý sa po prvýkrát konal v areáli školy v spolupráci Základnej školy v Milpoši, OcÚ, o. Špesom a o. Turčíkom. Na vynovenom ihrisku nás privítal p. starosta, prihovoril sa p. riaditeľ, o. Turčík ktorý obdaroval otcov textom modlitby pre otcov  a krátku modlitbu predniesol o. Špes. Program pokračoval piesňou venovanou otcom a zamyslením, čo je to vlastne rodina, ktoré nacvičil so žiakmi p. riaditeľ. Celý pedagogický zbor zabezpečil zaujímavé a verím, že aj zábavné súťažné disciplíny. Prvou bolo v časovom intervale jednej minúty preniesť za pomoci špongie na riad čo najviac vody do odmerky, druhou disciplínou bolo prenášanie stavebnice lega na papierovom tanieri pripevnenom na stuhách na určené miesto bez toho, aby kocka spadla. Asi najvtipnejšou aktivitou bol portrét otcov, ktorý vytvárali deti s očami previazanými  šatkou. Mnohí tatkovia boli na nespoznanie?. Poslednou disciplínou bol nácvik tanca, kde sme mamky učili náš nový tanček. Tancovanie sa nám tak zapáčilo, že  sme nezostali iba pri jednom tančeku….?. Po ukončení disciplín nasledoval voľný program, samozrejme nesmel chýbať futbal. Prvý zápas odštartovali synovia verzus otcovia, ktorý vyhrali, ako inak synovia. Nasledovali dcéry verzus otcovia a keďže ich nebolo dosť, pomohli sme všetky ženy, no napriek nadpočetnej presile sa nám nepodarilo otcov premôcť a tak po neúprosnom boji vyhrali ?. Počas celého popoludnia nás sprevádzal skvelými skladbami DJ Koly. V rámci podujatia sa podávali  grilované klobásky, guláš,  káva, voda so sirupom, nanuky, čokolády a to všetko zdarma vďaka OcÚ Milpoš. Koláčikmi a šalátom nás pohostili pedagógovia. Deti mali možnosť vyšantiť sa na skákacom hrade, pochutiť si na cukrovej vate, pukancoch, a množstve iných dobrôt. Zábava pokračovala do neskorého večera.

Verím, že sme si všetci tento deň užili do sýtosti a naši otcovia pocítili, ako ich deti potrebujú, obdivujú a ľúbia.

Touto cesto by som sa chcela poďakovať všetkým organizátorom tohto nádherného popoludnia a takisto všetkým zúčastneným.

 

Štefančíková, uč. ZŠ

Počítadlo návštev
164461
Používateľov dnes : 68
Tento rok : 53849
Celkom užívateľov : 164460
Náhľady dnes : 318
Celkom náhľady : 1004789
Kto je on-Line : 2
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie

Opatrenia KORONAVIRUS