www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
marec 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Panoráma obce
KLIK fotoalbum

„Toto je deň, ktorý dal nám Pán…“

          Naša farnosť sa pomaly stáva „dospelou“. V tomto roku slávi už 20 rokov od svojho založenia. Aj preto (a nielen preto) sa o. Jozef spolu s pastoračnou a ekonomickou radou i farskou charitou rozhodli toto výročie „osláviť“ a začať s peknou tradíciou Farského dňa.

          Príjemné stretnutie sa konalo v sobotu, 9.septembra, a začalo sv. liturgiou. O. Jozef v homílii poukázal na dôležitosť farského spoločenstva, ktoré je naším domovom, kde sa všetci máme cítiť ako jedna rodina a starať sa jeden o druhého. Zdôraznil potrebu modlitby za nám zvereného pastiera, kňaza, cez ktorého Boh zosiela požehnanie na každého jedného z nás. Liturgiu spevom obohatili zbory našej farnosti. Pridali sa bývalí i noví členovia, pretože v týchto dňoch uplynulo aj 35 rokov od založenia Zboru sv. apoštolov Petra a Pavla. Po záverečnom požehnaní nasledovala ešte katechéza o. Milana Mojžiša pre starších a seniorov.

Mladší, rodiny a deti sa po sv. liturgii stretli na ihrisku, kde ich čakalo množstvo aktivít a zábavy. Súťažilo sa vo varení kotlíkového gulášu, maľovalo na tvár, športovalo, tancovalo, spievalo, posedelo pri dobrom jedle… Kto mal záujem, mohol sa vybrať na vežu chrámu, kde pán Igor Petruš ochotne všetkým ukázal majstrovstvo ručného zvonenia na všetky zvony, ktorých hlahol sa už sto rokov ozýva z našej cerkvi.

Ďakujeme Bohu za tento požehnaný čas a za dar spoločenstva, ktoré sme mohli, vďaka Jeho dobrote, o niečo viac sceliť a posilniť. Ďakujeme všetkým sponzorom jedla, pitia i všetkým, ktorí pomohli s prípravou. Ďakujeme tým, ktorí prišli a priviedli svojich najbližších, deti, rodiny a priateľov, aby sme tak spolu zažili agapé – naozajstnú hostinu lásky.

SLAVA ISUSU CHRISTU!

 

Veronika Andraščíková

Počítadlo návštev
204166
Používateľov dnes : 57
Tento rok : 16128
Celkom užívateľov : 204165
Náhľady dnes : 75
Celkom náhľady : 1211952
Kto je on-Line : 3
Priame prenosy obradov
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie