www.milpos.sk
Dátum- čas

Menu
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
apríl 2024
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Panoráma obce
KLIK fotoalbum

17. decembra 2023 sme v našej farnosti zavŕšili oslavy dvadsiateho výročia slávnostnou svätou liturgiou spolu s vladykom Petrom Rusnákom, spojenou s posviackou nových lavíc. K prestolu boli, okrem iných, pozvaní aj o.Michal Zorvan, ktorý stál pri zrode našej farnosti, a taktiež o.Richard Harvilko, ktorý u nás následne dvanásť rokov pôsobil a ukončil výstavbu farskej budovy.
Slávnosti predchádzala aj krátka duchovná príprava. Počas týždňa sa nám na sv.liturgiách prihovorili o.Robert Krolak, o.Erik Hrabčák i redemptorista, brat Gorazd a nasmerovali náš duchovný zrak k uvedomeniu si dôležitosti spoločenstva v cirkvi, ktoré sme pozvaní vo vzájomnej láske ako farnosť tvoriť a žiť.
Vychádzajúc z evanjeliového podobenstva o pozvaní na hostinu vladyka Peter, v slávnostnej homílii, vyzval všetkých k prijatiu pozvania od nášho nebeského Otca, ktoré nám neustále bez výhrad a s láskou ponúka. Povzbudil nás, že ja my sa môžeme stať anjelmi, ktorí napĺňajú náš chrám a sú svedkami pre iných.
Po svätej liturgii vladyka spolu s o.Jozefom Špesom ocenil tých, ktorí pomáhali a podieľali sa na rekonštrukcii interiéru nášho chrámu i tých, ktorí slúžia upratovaním, spevom alebo prácou s deťmi a mládežou.
Sme vďační za tento požehnaný čas, za dar spoločenstva a všetky milosti, ktoré môžeme v našej farnosti získavať. Nech na príhovor svätých apoštolov Petra a Pavla, jej patrónov, ďalej rastie na Božiu slávu vo viere, jednote a láske.
SLAVA ISUSU CHRISTU!

(Veronika Andraščíková)

Homília vladyku Petra Rusnáka z príležitostí 20. výročia zriadenia farnosti Milpoš

Počítadlo návštev
217437
Používateľov dnes : 124
Tento rok : 29398
Celkom užívateľov : 217436
Náhľady dnes : 332
Celkom náhľady : 1248822
Kto je on-Line : 3
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie