www.milpos.sk
Dátum- čas

MENU
Kategórie článkov
Kalendár archívu článkov
august 2022
Po Ut St Št Pi So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Panoráma obce
Internet RÁDIO
KLIK fotoalbum

Tak ako po iné roky Základná škola v Milpoši v spolupráci s miestnou organizáciou Slovenského rybárskeho zväzu Sabinov zabezpečila činnosť rybárskeho krúžku aj v školskom roku 2019/2020.
Činnosť krúžku prebieha podľa stanoveného plánu práce a metodickej príručky pre vedúcich záujmových útvarov mladých rybárov. Úlohou krúžku je podporovať deti zanietené pre rybárstvo, ktorým učarovala rybačka a všetko, čo je s ňou spojené.
Mladí rybári sa stretávajú v učebni pri OcÚ každú sobotu. Tu sa oboznamujú nielen so zákonmi a predpismi, ale aj s tým, čo je to vlastne rybársky zväz a ako funguje naša miestna organizácia. Deti sa učia základy rybárčenia, ako naväzovanie háčikov, od jednoduchých systémov až po systémy určené pre náročných rybárov. Súčasťou výuky je spoznávanie rýb našich vôd, ich návyky, prirodzené prostredie a výskyt. Krúžkari sa ich učia rozpoznávať, oboznamujú sa s ich stravovacími návykmi, t.j. kedy tá ktorá ryba najlepšie berie, čo je jej prirodzenou potravou, aké návnady a nástrahy si jej lov vyžaduje, aké systémy sa bežne k jej lovu používajú. Samozrejmosťou je výuka za pomoci DVD nahrávok, na ktorých sa dá najlepšie ukázať a vysvetliť všetko, čo si deti z výkladu nevedia predstaviť, lebo ako sa vraví lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť. Okrem teoretickej časti prebiehajúcej v učebni sa mladí rybári venujú aj praktickej výuke na spoločných rybačkách, ktorých sa snažíme mať čo najviac, samozrejme pokiaľ nám to počasie dovolí. Od októbra tohto roku sme boli pri vode štyrikrát. V terajšom období zimných mesiacov budeme tráviť väčšinou času na učebni, takže budeme mať dosť času na výučbu teórie lovu a štúdium zákonov.

V tento predvianočný čas nás milo prekvapila firma RYPOMIX, ktorá nám pre našich krúžkarov v tomto roku zasponzorovala nástrahy, návnady, rohlíkové boiles, bliskače, twistre a iné umelé nástrahy.

Touto cestou srdečne ďakujeme všetkým našim sponzorom.

Požehnané a milostiplné prežitie
vianočných sviatkov s ľuďmi
ktorých mate radi.
Nech sa Vám podarí na chvíľu
spomaliť a načerpať silu do
Nového roku 2020

prajú členovia rybárskeho krúžku pri ZŠ Milpoš

Počítadlo návštev
087342
Používateľov dnes : 53
Tento rok : 37170
Celkom užívateľov : 87341
Náhľady dnes : 115
Celkom náhľady : 463793
Kto je on-Line : 1
z Chrámu sv. apoštolov
Petra a Pavla v Milpoši
Anketa
Ohodnoťte našu webstránku?
Kalkulačka

Počasie

Opatrenia KORONAVIRUS