Oficiálne stránky obce Milpoš header   

DOMOV

www.milpos.sk


DOMOV
DOMOV
Kalendár
Dnes je: Sobota
30. máj. 2020

Sviatok má:
dnes: Ferdinand
zajtra: Petronela, Petrana
pozajtra: Žaneta
včera: Vilma

IP:18.206.187.81.
ec2-18-206-187-81.compute-1.amazonaws.com

Hlavné menu
MenuMaker produced NavBar

Úradná tabuľa
Úradná tabuľa

Hľadaj na stránke


Pokročilé vyhľadávanie

Mapa Milpoša
Mapa Milpoša

Radio
Stanica:
Nie je voľba

<a href=''>Play Nie je voľba</a>
Hrať v samostatnom okne

Ručne maľovaná mapa

Panoráma obce

TV vysielanie

Vitajte na oficiálnej stránke
obce Milpoš


Obec Milpoš

Aktuálne oznamy- kliknutím na odkaz sa otvorí dokument


news_home
Mikuláš 2019
Aktuality

Aktuality
KLIK fotoalbum
          Už tradične sme sa pri príležitosti sviatku sv. Mikuláša stretli v nedeľu 8.12. pred kultúrnym domom v Milpoši. Za prítomnosti obyvateľov obce vystúpili žiaci materskej a základnej školy s programom, ktorý prítomní odmenili potleskom. ,,Školkariky,, nás vo veľmi peknej scénke oboznámili s okolnosťami narodenia Krista, zarecitovali a zaspievali koledy. V školskom programe zazneli piesne i hovorené slovo. Premiéru mali žiaci zo speváckeho krúžku pod názvom Hlások, ktorí zaspievali pieseň Narodil sa Kristus Pán. V závere programu vystúpili spevácke skupiny Milpošan a Milpošanka, ktorí nás potešili svojim spevom. V chladnom počasí sme sa mohli zohriať čajom. Čaj bol k dispozícii počas celého predstavenia. Najviac očakávanou postavou programu bol určite Mikuláš, ktorý k nám nakoniec zavítal a deti odmenil balíčkom sladkostí. Niektoré deti  využili možnosť zaspievať či zarecitovať Mikulášovi a mikulášsky balíček bol o to cennejší.
          Sme v čase adventu a očakávania veľkej udalosti. Užime si to v zdraví a vzájomnom porozumení, aby sme sa, o pár týždňov, mohli z celého srdca tešiť.

Sontag, riad. ZŠ
Správca: jef - Pondelok, 09.12. 2019 - 17:46:29 (Zobraziť celý článok | 1366 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Mikuláš v našom chráme...
Oznamy gréckokatolícke

Oznamy gréckokatolícke
KLIK fotoalbum

          Čím je známy 6.december? Všetci maličkí by Vám to vedeli s radosťou povedať. Deň, kedy sa všetky deti nevedia dočkať na ten moment, kedy príde medzi nich ten štedrý sv. Mikuláš. Deň, kedy žiaria všetky detské oči, ale žiaria najmä detské čisté duše. Ani tento rok nezabudol a dokázal nájsť cestu k nám do farnosti Milpoš, aj keď sa naše liturgie teraz slúžia v náhradných priestoroch – v Dome nádeje. Prišiel, povzbudil, pripomenul svoje dôležité poslanie, ale hlavne nezabudol aj obdarovať a potešiť našich najmenších, ale aj o niečo väčších. Sladký balíček, ktorý sv. Mikuláš so sebou priniesol vyčaril úsmev na detských tvárach. Veríme, že radosť nebola len vonkajším prejavom, ale že ju deti naozaj v srdci aj úprimne prežívali.
          Príbehov o Mikulášovi je mnoho... Azda jeden najznámejší príbeh hovorí o tom, že biskup Mikuláš zdedil veľký majetok po smrti svojich rodičov a rozhodol sa ho venovať chudobným. Robil to však spôsobom, aby nikto nevedel, kto je darcom. Dokonca aj trom dievčinám počas troch nocí nosil tajne na okno chalupy peniaze, aby sa mohli vydať. Jeho štedrosť a pomoc je známa až dodnes a preto sa zvykne na sviatok sv. Mikuláša obdarúvať iných.

Júlia S.


Správca: jef - Sobota, 07.12. 2019 - 18:52:05 (Zobraziť celý článok | 1441 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Mikuláš 2019
Aktuality ZŠ

Aktuality ZŠ
KLIK fotoalbum
          V našej škole sme si tento magický deň snažili spríjemniť. Ráno si žiaci našli na laviciach sladkosti od svojich triednych učiteľov. Porozprávali sme sa o sv. Mikulášovi. Deti si pár dní pred Mikulášom vylosovali meno kamaráta, ktorého majú na Mikuláša obdarovať. Zapojili sa aj učitelia. Kým sme si darčeky vymenili, dostali sme aj jeden veľký balík. Keď sme ho rozbalili, našli sme tam 13 nových kníh do školskej knižnice. Veľmi sme sa tomu potešili. Balíček sme dostali aj od Mikuláša z jedálne. Potom sme si urobili generálku programu, s ktorým vystúpime na Mikuláša v nedeľu 8.12. o 15,00 hodine pred kultúrnym domom.
          Tešíme sa na program aj na darčeky, ktoré nám ešte Mikuláš v nedeľu prinesie. Vopred ďakujeme za všetky dobroty, ktoré nám prinesie.

Sontag, riad. ZŠ
Správca: jef - Sobota, 07.12. 2019 - 17:17:55 (Zobraziť celý článok | 1022 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Karneval svätých
Informácie

Informácie
KLIK fotoalbum
          Obdobie, keď si spomíname na našich drahých zosnulých, nemá byť len o smútku a slzách, ale  má byť predovšetkým o radosti, že naši blízki sú už v nebi a sú svätí. To nám mení naše slzy smútku na slzy radosti. Zosnulých, ktorí sú už v nebi si pripomíname sviatkom Všetkých svätých.
          Ich sviatok, sme sa spolu s mládežou a deťmi rozhodli osláviť karnevalom svätých pod názov „Oslava svätých v nebeskom kráľovstve.“ Tento karneval sa konal u nás po prvýkrát. V nedeľu 3.11.2019 sa priestory spoločenskej sály v kultúrnom dome premenili na nebo. Stretli sa v ňom známi a aj menej známi svätci. Všetci sa spolu zabávali a vytvorili krásnu radostnú a sviatočnú atmosféru, ktorá má však ďaleko od tej ozajstnej nebeskej.
          Celá oslava sa začala večierňou, po ktorej nasledovalo predstavovanie masiek – svätých. Pokračovalo to úvodným belgickým tancom. A ako to už býva zvykom na každom karnevale, ani nám nechýbala bohatá tombola. Obohatením karnevalu bolo spoločné agapé.
          V prvom rade ďakujeme Bohu za všetkých svätých a taktiež ďakujeme všetkým, ktorí prišli v maskách. V nebi máme nespočetné množstvo svätých, ktorí už vidia Boha z tváre do tváre. Tak nezabúdajme na nich a prosme ich o ich príhovor.

Veronika & Adriána
Správca: jef - Utorok, 12.11. 2019 - 13:11:54 (Zobraziť celý článok | 1527 bajtov | Hodnotenie: 0)
news_home
Šarkaniáda
Aktuality MŠ

Aktuality MŠ
KLIK fotoalbum
Chvíľu vľavo, chvíľu vpravo,
lieta si náš šarkan hravo.
Zrazu sa nám šnúrka trhá
a náš šarkan niekam zdrhá.
Máva chvostom farebným
nad údolím malebným.


          K jeseni neodmysliteľne patrí púšťanie šarkanov. Babie leto, ktoré sa nám tento rok ukázalo v plnej kráse nás v tejto myšlienke len utvrdilo. Zbalili sme si šarkanov a poďho na lúku. Výhľad odtiaľ bol neopísateľný. Jeseň veru nešetrila svojimi farbami. Aj šarkany sa na tu nádheru pozerali počas letu. Vetrík ich krásne roztancoval vo vzduchu a detské očká žiarili šťastím.
          Keďže celý mesiac október bol nadpriemerné teplý, tak sme ho využili na dlhšie prechádzky do okolitej prírody, aby sme sa mohli kochať majstrovským umením pani jesene.


p.uč. Anička a Monika    
Správca: jef - Štvrtok, 07.11. 2019 - 18:51:36 (Zobraziť celý článok | 1045 bajtov | Hodnotenie: 0)
1149 článkov (230 stránok, 5 článkov na stránku)
[ 3 | 4 | 5 ]
Prejsť na:
Počítadlo
Verejných návštev
stránok od 01.03.2010

[ Viac ]

Počet ONLINE
Spolu: 30

Anketa
Ako sa Vám pačí naša WEB stránka?

Slabá
Pekná
Veľmi peknáVýsledky
Ďalšie ankety

Hlasov 2902

Oznamy občanom
Kalendár zberu odpadov

Cest. poriadok Milpoš

PARTE


Folklór z Milpoša

Počasie
Predpoveď počasia : www.meteo.sk
Fáza mesiaca

SATELIT

Gréckokatolícky magazín

TV - naživo
gréckokatolícky magazín


Kurzový lístok ECB
Kurzový lístok EUR
29.05.2020
VlajkaUSD1.1136
VlajkaJPY119.29
VlajkaCZK26.921
VlajkaGBP0.90088
VlajkaHUF348.73
VlajkaPLN4.4495
VlajkaCHF1.0720
VlajkaRUB78.4416
VlajkaAUD1.6681
VlajkaCAD1.5280
Viac na webe NBS...

Poštové schránky

TU môžeš zmeniť svoje HESLO, ak zadaš svoju E-mial adresu a STARÉ heslo!

KALKULAČKA
Kalkulačka
 


OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Správca stránok: Miro Straka

©2010
WWW.krehlik.eu WEBmaster: Krehlík Ján st.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.49 sekúnd

Infor. o registracii domeny  
Admin